Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

10 Soruda Botoks Hakkında Tüm Merak Edilenler

Botoks fiyatları

Günümüzde artık erkek kadın demeden herkes estetik uygulama yaptırabilmektedir. Geçen yıllarla beraber herkesin güzelliği aynı kalmayabiliyor. Çoğu zaman da evde yapılan akımlar özellikle yüz güzelliği için istenen sonucu veremeyebiliyor. Bu durumda tüm vücut için ayrı ayrı uygulanabilen estetik işlemler hem güzelliğimizi yeniden kazanmamızı hem de estetik açıdan kendimizi daha çok beğenmemizi sağlıyor. Sıklıkla uygulanan estetik işlemlerden biri de botokstur. Botoks hakkında merak edilenleri 10 soruda sizler için yanıtladım .

Botoks Nedir?

Botoks tıbbi bir proteindir. Uzun senelerdir uygulanan botoks özellikle kırışıklıkları gidermek amacıyla kozmetik açıdan kullanılmaktadır.

Botoks Nasıl Bir Etkiye Neden Olur?

Botoks uygulaması sinirlerdeki geçişi bloke eder ve kas kasılmasını engeller. Bu sayede cildin daha gergin görünmesine neden olur. Botoks kırışıklıkların azalmasında ve düzgün bir cildin ortaya çıkması için tercih edilmektedir.

Botoks Nereye Uygulanır?

Botoks uygulamasının işlem süresi son derece kısadır. Mimiklerin ortaya çıktığı alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgilerine botoks uygulanabilmektedir. Üst dudak ve boyun bölgeleri de botoksun uygulama alanlarının içindedir.

Botoks Uygulaması İçin Doğru Kişi Miyim?

18-65 yaş arasındaysanız ve cildinizin kusurlarından artık kurtulmak istiyorsanız botoks uygulaması için doğru kişisiniz demektir.

Botoks Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Botoks uygulaması yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Botoksun tam etkisi ise uygulamanın ardından geçen 3-7 gün içinde kendini göstermektedir.

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun etkisi yaklaşık 6 ay sürmektedir. Başlangıçtaki etkisini devam ettirmek isteyenler ise belirli aralıklarla işlemi tekrarlayabilir.

Botoks Sonrasında Mimik Yapabilir Miyim?

Botoks uygulaması mimiklerin kaybolmasına neden olmaz. Doğru uygulanan botoks ile yüzdeki mimikleriniz korunacak ve tüm duygusal hisleriniz yüzünüze yansıyacaktır.

Migren Tedavisinde Botoks Kullanılır Mı?

Kronik migren tedavisinde botoks uygulaması yapılmaktadır.

 

Botoksun Yan Etkileri Nelerdir?

Botoksun bu zamana kadar hiçbir yan etkisi görülmemiştir. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından uygulanan botoks sonrasında kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.