Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

25-30’lu Yaşlarınızdan Sonra Neden Botoks Uygulaması Düşünmelisiniz?

Botoks sadece cilt kırışıklıkları veya ince çizgiler ortaya çıktığında yapılması gereken bir uygulama değildir. Eğer erken yaşlarda botoks uygulamasına başlarsanız yaşlanmanın erken belirtileriyle savaşmanız mümkün olabilir.

25 yaşına gelindiğinde, cildinizin gençliğini korumak bir savaş haline gelebilir. Kollajen düzeyleriniz azalmaya başlayınca, en iyi genetik mirasa sahip olan hastalar bile yüz hatlarında gözle görünür bir dolgunluk kaybı yaşamaktadır. Sağlıklı bir yaşam tarzını korumak cildi korumanın en belirlenebilir yoludur. Botoks gibi anti-aging cilt tedavileri, yüz hatlarını belirlemek, cildi iyileştirmek ve cildin genç görünmesi için tercih edilmektedir.

Botoks her yaştan kişi için çok bir anti-aging tedavisidir. İşte Botoks uygulamasının genç yaştaki hastalar için ideal bir cilt tedavisi olmasının nedenlerinden bazıları;

Önleyici

Botoks enjeksiyonu, istenmeyen yüz çizgileri ortaya çıkmadan kırışıklığa yatkın alanlarda (alın, ağız çevresinde) kas hareketini azaltmaktadır. 20’li yaşlarda, özelleştirilmiş bir botoks cilt tedavi planı oluşturmak yaşlanma sürecinizi önemli ölçüde yavaşlatmakta ve kırışıklıkların ortaya çıkmasını engellemektedir.

Etkili Bir Tedavi Seçeneğidir

Eğer genç yaşta botoks uygulamasına başlarsanız daha kırışıklıklar ortaya çıkmadan önlemenizin yanı sıra botoksun 12 hafta süren maksimum etkisi nedeniyle cilt güzelliğinizi de koruyarak kötü görünümünden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda botoksun uygulama süresi de son derece kısadır. Sadece 15 dakika süren uygulama süresi nedeniyle zaman kısıtlamanız olsa da işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal Sonuçlar Verir

Botox tedavisi söz konusu olduğunda mutlaka bu konuda uzman kişilerin tercih edilmesi çok önemlidir. Botoks yanlış uygulandığında kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Eğer uzman kişiler tarafından uygulanırsa botoks oldukça doğal sonuçlar verebilmektedir. Bu sayede, estetik bir uygulama yaptırsanız bile bu doğal görüneceği için daha rahat olacaksınız. Aynı zamanda bu durum yüz ifadelerinizi de sınırlamadığı için kolayca yüz mimiklerini kullanmanız söz konusudur.