Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Akne Neden Olur?

Cilt bakımı her zaman önemlidir. Cilde nasıl bakılması gerektiği genç yaşlarda öğrenilmeli ve uygulanmalıdır. Özellikle ergenlik döneminde yaşanan cilt sorunları gençlerin ilerleyen hayatlarındaki duruşlarını etkileyebilir. Sivilce bu sorunlardan biridir. Hemen hemen her ergen sivilce sorunu ile başa çıkmak zorunda kalmıştır ve genellikle çoğu zaman sivilce sorunu tedavi edilmediğinde yetişkinlikte de sorunlara neden olur.

Gençlerin sivilce sorunu yaşamasında hormon üretimindeki artış büyük rol oynamaktadır. Diğer yaygın nedenler arasında ise stres, diyet, egzersiz, genetik ve gebelik bulunur.  Sivilce yüz, boyun, göğüs, omuz ve sırtta görülebilir. Çok fazla sebum, kıl folikülünün açılmasını engelleyebilir, bu durum bakterilerin büyüyüp tıkanmış bir folikül oluşturmasına neden olur. Böylelikle sivilce ortaya çıkar.

Sivilceyi önlemek için cilt bakımı çok önemlidir. Yüzünüzü her gün yıkıyor musunuz? Makyaj fırçalarınızı yıkıyor musunuz? Yastık kılıfınızı ne kadar sıklıkta temizliyorsunuz? Sert fırçalar kullanıyor musunuz? Sürekli suratınıza dokunuyor musunuz? Terledikten sonra yüzünüzü yıkıyor musunuz?

Eğer bu soruların çoğunluğuna hayır cevabını veriyorsanız o halde sivilce oluşumu ile karşılaşmanız normaldir. Sivilcelerle başa çıkmak için öncelikle doğru cilt bakımını uyguladığınızdan emin olmalısınız. Eğer bunları yaptığınız halde yine de sivilcelerden kurtulamıyorsanız o halde bazı estetik tedavi seçeneklerinden yararlanmanız daha doğru olabilir.

Mikrodermabrazyon sivilceler için doğru bir tedavi biçimidir. Cildinizi temizledikten sonra mikrodermabrazyon ve özel maske uygulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda sivilceler için farklı tedavi seçenekleri de bulunmaktadır. Lazer tedavileri veya cilt bakımı uygulamaları bunlar arasındadır. Sizin için hangi tedavinin doğru olduğunu bulmak için bir uzmana danışmanız yararlı olabilir.