Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Bayan Estetik Cerrah Seçimi

Bayan Estetik Cerrah Seçimi

Doktorun cinsiyeti olmaz diye düşünürüz birçoğumuz. Fakat bu düşüncenin yaygın olmasıyla birlikte özellikle bayanların birçok hastalığın tedavisi için bayan estetik cerrah araştırdıklarını görmekteyiz. Estetik ameliyat olmak isteyen bayanlar, operasyon yaptırmak istediği bölgenin konumu açısından muayene ve operasyon sırasında rahat hissetmemekte ve utanmaktadır. Bu nedenle bayan estetik cerrahlara olan ilgi ve güven artmaktadır. Vücudundaki şekil ve ölçü bakımından rahatsız eden doku ve organların şeklinin hastanın isteği doğrultusunda ideal ölçülere getiren şekil düzeltme cerrahisi olarak tanımlanan işlem estetik cerrahidir. Beden ve ruh sağlığı yerinde olan hemen herkese uygulanabilmekte, ancak estetik operasyon yapılacak olan bölgeye göre yaş kriteri bulunabilmektedir. Uzmanlar tarafından yüz germe operasyonunun genellikle kırk yaş üstüne, burun estetiği için kemik gelişimini tamamlaması açısından on yedi yaş üstüne ya da kepçe kulak ameliyatının genellikle altı yaşında yapılması tavsiye edilmektedir. Her estetik işlem için ameliyat gerekmemektedir. Botoks, kırışıklık giderme, dövme ve çillerin yok edilmesi, ilaç enjekte edilerek dudak dolgunlaştırma gibi taleplere ameliyatsız çözümler bulunmaktadır.

Ülkemiz insanlarında eskiden bu yana cerrahların genellikle erkek olduğu yönünde bir inanış bulunmaktadır. Ancak günümüzde başarısını kanıtlamış, işini severek yapan ve sürekli kendini yenileyen bayan estetik cerrahların sayısı da giderek çoğalmaktadır. Tam teşekküllü hastaneler, bayanların bayan estetik cerrah taleplerini karşılamak için bünyelerine kattığı kadın estetik cerrah ve uzmanları sayesinde herkesin estetik ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Estetik ameliyatlar çoğu zaman hastanın isteği doğrultusunda yapılan, acil olmayan ve keyfi yapılan bir operasyon olduğundan hastaların kendi doktorunu seçme özgürlüğü de zamanı da bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan tedavi kalemlerinden biri olmayıp, estetik bütçesinin tamamı hastaya ait olduğundan dolayı estetik operasyon fiyatları da araştırma konularının başında gelmektedir.