Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Botoks Uygulamasına Dair Bilmedikleriniz

Botoks nedir

Yaş seneler geçtikçe yüzümüzden anlaşılır ve yaşlanmaya başlayıp kırışıklıklar kendini gösterince de amaç yaşımızı küçük göstermektir. İnsan her zaman ruhunun olduğu yaştadır. Bu nedenle de ruhunuz gibi yüzünüzün de genç görünmesi için uygulatabileceğiniz birçok işlem vardır. ancak bu işlemler arasında botoks uygulaması en çok tercih edilenler arasındadır. Hem cerrahi bir işlem olmaması, hem anestezi gerektirmemesi hem de kısa bir süre içinde uygulanabilmesi nedeniyle gözde bir estetik uygulama olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Yaşla beraber yer çekimine dayanamayan yüz sarkmaya ve kırışıklıklarla dolmaya başlar. Her yaşın bir güzelliği olduğu gerçek olsa da kim yüzünün kırışıklardan arınmış olmasını istemez ki? Bu durumda ise devreye botoks uygulaması girmektedir. Botoks uygulamasının kırışıklıkları yok ettiği bilinse de diğer önemli konularla alakalı çok fazla şey bilinmemektedir.

Botoks uygulamasında en sık kullanılan mimiklerin oluşturduğu çizgilere müdahale edilmektedir. Bunlar göz kenarlarındaki kaz ayakları, alında oluşan kırışıklıklar, dudak çevresindeki çizgiler ve özellikle kaş arasında bulunan derin kırışıklıklardır. Kaş arasındaki çizgiler kişinin kızgın görünmesine neden olmaktadır. Bu da sert bir görünüm elde etmek anlamına gelir. Botoks ile bu görünümden uzaklaşmak kolay olmaktadır.

Botoks uygulaması tıbbi anlamda açıklandığında bölgede bulunan kas işlevlerinin azaltılması olarak betimlenmektedir. Yani cilt içine enjekte edilen madde kasların gevşemesini sağlar ve bu da kırışıklıkları ortadan kaldırır. İnce iğnelerle uygulanan botoks uygulamasında aman aman bir acı hissedilmez. İşlem 15 dakika kadar sürdüğü için çok fazla vakti olmayan kişiler için de idealdir. Botoks uygulamasının ardından vücut şişlik ve morluk olarak tepki verebilir. Ancak bu durum geçicidir.

Operasyonun ardından 6 ay kadar botoks işlemine ihtiyaç duyulmaz, bazıları için bu süre daha da uzundur. Eğer isterseniz etkisini arttırmak için bir süre sonra yeniden işlemi tekrarlayabilirsiniz.