Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Botoks Uygulamasından Korkmanıza Gerek Yok

Botoks

Estetik işlemler arasında hem etkili olan hem de kısa sürmesi nedeniyle çok tercih edilen botoks uygulaması sadece kadınların yararlandığı bir işlem olmaktan çıktı. Günümüzde erkekler de özellikle iş hayatında rakiplerini geride bırakmak için botoks uygulaması yaptırıyor. Ancak her durumda olduğu gibi botoks uygulamasında da doğru bilinen yanlışlar kişilerin korkmasına neden olabiliyor.

Cerrahi işleme gerek kalmadan deri altına enjekte yöntemiyle uygulanan botoks ile alakalı bilinmesi gereken doğrular bulunmaktadır. İşte o doğru bilinen yanlışlar.

Botoks Uygulamasında Yılan Zehri Kullanılır

Bilimsel gerçekler yerine kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler botoks uygulamasına karşı bir duvar örülmesini sağlıyor. Uygulamada yılan zehri kullanıldığı ise tamamen çarpıtılmış bir yanlıştır. Botoks uygulamasında özel bir madde kullanılmaktadır ve bu maddenin hiçbir zararı yoktur.

Botoks Şaşkın Bir İfadeye Neden Olur

Geçmişte yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle böyle bir önyargı oluşsa da gerçekte botoks uygulaması şaşkın bir ifadeye neden olmaz. Botoks uygulaması günümüzde çok yaygınlaştı. Belki de bir caddede yürürken gördüğünüz kadınlardan birçoğu botoks uygulaması yaptırmıştır. Ancak siz onları şaşkın ifadeleriyle fark edebiliyor musunuz?

Botoks uygulamasının uzman eller tarafından yapılması gerektiği gerçeği de burada önümüze çıkıyor. Çünkü botoks sadece cilt altına yapılan bir enjekte işlemi değildir, bunu yaparken doğru kasları bulmak şarttır.

Botoks Etkisi Geçince Cilt Daha Kötü Görünür

Botoks uygulamasının etkisi en fazla 15 ay dayanmaktadır. Botoks ile kırışıklıklardan kurtulan bir cilt genç görünür ve kişinin mutlu olmasını sağlar. Ancak aylar sonra botoksun etkisi geçince kişi aynaya baktığında kendini daha yaşlı görebilir. Bu botoks ile alakalı bir durum değildir.

Botoks İçin Kırışıklıkların Derin Olması Lazım

Böyle bir durum söz konusu değildir. 30’lu yaşların başında kırışıklıklar henüz tam ortaya çıkmadan da botoks işlemi uygulanabilmektedir. Bunun için illa kırışıklıkların derin olmasına gerek yoktur.