Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Burun Estetiği

Burun estetiği sadece görünüm için değil burunda meydana gelen fonksiyonel rahatsızlıklar için de uygulanmaktadır. Yüzün anlam bütünlüğünün en önemli organlarından olan burun aynı zamanda yüzün ifadesini de etkilemektedir. Bu nedenle burnunda sorun olanlar burun estetiğini sıklıkla tercih etmekte ve istedikleri burun şekline kavuşmaktadır.

Burun estetiğinde birinci amaç yüz şekline yakışan burun tasarımıdır. Bu tasarım bilgisayar ortamında yapılmakta ve burnun estetiği olmak isteyen kişiye gösterilmektedir. Ardından burun estetiği için karar alınmakta ve uygulama yapılmaktadır. çoğu kişi burun estetiği sonrasındaki dönemde neler yaşanacağını, burnun ne zaman kendine geleceğini ve iyileşme sürecinin ne kadar süreceğini merak ediyor.

Burun estetiği çok hassas bir operasyondur. Burun estetiği sonrasında dikkat edilen durumlar iyileşme sürecinin başarısını etkilemektedir. Her operasyonda olduğu gibi burun estetiğinde de sonraki iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

İşte burun estetiği sonrasında adım adım iyileşme süreci;

Ameliyatın ardından 4 saat sonra bir şeyler içebilir, 8 saat sonra ise katı beslenmeye başlayabilirsiniz.

Ameliyattan 2 saat sonra anestezinin etkisinin yok olması için yavaş yavaş yürütülmeye başlayacaksınız.

Estetik ameliyatı sonrasında uyuma şekliniz başınız dik olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bu nedenle 2 veya daha fazla yastıkla yatılması gereklidir.

İyileşme sürecinde sağa-sola dönerek yatılmamalıdır.

Ameliyattan sonra 1 ay boyunca gözlük kullanımı önerilmez.

Burun estetiği sonrasında göz altlarında morluklar oluşmaktadır. Bu morluklar kısa süre içinde geçecektir.

Estetikten sonra ilk haftalarda baş ağrısı ve uyku problemi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarda ağrı kesici kullanılabilir.

Burun estetiğinden sonra ilk aylarda burun tıkanıklığı problemi yaşanabilir. Ancak burun mutlaka yukarıdan aşağıya doğru silinmelidir.

Burun estetiği ve sonrası sigara kullanımının bırakılması önemlidir. Ameliyat sonrasında sigara kullanımı iyileşme sürecini olumsuz etkilemektedir.

Estetik sonrası ilk ay boyunca spor ve ağır kondisyon gerektiren hiçbir spor aktivitesi yapılmamalıdır.

Burun estetiği sonrası burnun yeni şeklini alması 6-12 ay sürmektedir.