Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Çok kilo verme sonrası meme estetiği;

30 kilonun üzerinde kilo alıp verdiğinizde oluşan çatlaklar ve elastikiyetin kaybolması neticesinde meme cildi sarkacak aynı zamanda memenin göğüs kasına tutunduğu bağlarda gevşeyecektir. Meme kadın güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlardan. Cinsellikteki yeri yadsınamaz. Giydiğiniz kıyafetlerin orantılı durması ve dilediğiniz sutyen i giyebilmeniz olması gereken dolgunluk ve diklikte olan bir meme ile mümkün.

Peki nasıl bir yol izliyoruz:
Memeleriniz sarkık fakat dolgunluğu yeterli ise sadece dikleştirme ameliyatı yeterli olacaktır. Hem cilt sarkık hem de içi boş ise ( yani meme dokusu yetersiz ise) bu durumda dikleştirme ameliyatı ve silikon protez ( kas altı) uygundur. Her ikisinde de teknik fazla cildi almamıza olanak sağlayan santral pediküllü teknik olmalı. Meme yukarı taşınıp şekillendirilip cilt üzerine giydirilmeli, fazla cilt alınmalı. Teknikte süt kanalları kesilmez, emzirme fonksiyonu devam eder. Üst kısım dolgunluğu iyidir. İzler daha iyi iyileşir. Bir gece hastanede kalmak yeterlidir. Sadece dikleştirme ağrılı değildir. Dikleştirme ve protez ona göre daha ağrılıdır( kas gerginliği olduğu için) Fakat 3. günden sonra rahatlarsınız. İstirahat için 1 hafta ayırmanız yeterli.

Çok kilo verme sonrası vücudunuzun hali moralinizi bozuyor olabilir. Bozmasın. Çaresi var. Son olarak bir işin maliyet aralığı çok değişken olabilir. Aynı işi daha ucuza yapan da olabilir ancak geri dönüşü olmayan bir hata olduğunda verilen zarar paha biçilemez olacaktır.
Sevgilerimle…

Op. Dr. Elif Eren Aydın

Adres: Batı Ataşehir Deluxia Palace A Blok Daire: 448 İstanbul

Mail: info@eliferenaydin.com

Telefon : +90 541 301 96 10