Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Daha ucuz ama daha iyi mi?

Kliniğimde başka merkezde meme protez ameliyatı olmuş ama memnun olmayan, sarkmış memeye konulmuş protez ile daha da sarkık ve büyük memeleri olan, tüp şekilli memeye konulmuş protez ile meme ve protezin ayrı yerde olduğu memelere sahip hastalar görüyorum. Karın germe olmuş ama karın gerilmemiş ya da sadece karın gerilmiş ama yanlar ve bel kısmı liposuction yapılmamış, göbek deliği kabul edilemez kadar skarlı ve küçük, izler çok çok yukarda olan hastalar, liposuction yapılmış fakat belli bölgeler hiç alınmamış olan vakalar çoğunlukta. Hatta bazılarıyla ameliyat olmadan önce ben de görüşmüşüm.
Takdir edersinizki estetik ameliyatlar incelik ve titizlik ister. Aynı ameliyatı elbette daha ucuza da daha pahalıya da yapan olacaktır. Kriter ucuzluktan ziyade iyi sonuç alabilirmiyim olmalı. İyi sonuç alamamanızın yanı sıra düzeltilmesi mümkün olmayan
durumlarda olabilir.

Peki sizin burun ya da memenize biçtiğiniz değer nedir?
Mutsuzluğu hiçbir maddi değerle ifade edemeyiz ancak basit bir hesapla ameliyat sonucu iyi olmadığı durumlarda başlangıçta ödediğiniz ücretin çok daha fazlasını ödemeniz gerekir.

Son olarak temel bazı noktaları hatırlatmak istersem:
1. Sarkmış meme sadece protez ile düzelmez. Sarkmış ve tüp şekilli bir memede uygun olam dikleştirme+ protezdir.
2. Silikon protez kas altı olması uzun yıllar form değiştirmeden kullanablmeyi sağlar. Çok sınırlı hastada kas zarı altına yerleştirmek uygundur ( hiç doğum yapmamış, meme cildi çok diri olan) Bu durum da bile yıllar içinde sınırları belirgn hale gelebilir protez ve cildi inceltebilir.
3. Silikon protez dual- plane uygulanmalıdır bu da memelerin bir birinden ayrık durmasına engel olur
4.Karın germe sadece karını germekle olmaz. Genital bölgede düzeltilmeli ve uygun müdahale edlmelidir. Düz bir karın kadar kavisli vücut hatlarıda önemlidir. Bu yüzden az ya da çok liposuction eklemek gerekir. Yukarıda ve kısa bir izdense çamaşır çizgileri içinde ve daha uzun iz çok daha iyidir. Göbek deliği büzülmüş torba ağzı gibi değil doğala yakın olmalıdır.
5. Meme gland yani süt bezleri kesilmeden de dikleştirmek mümkündür. Sarkıklık ve büyüklüğün derecesi önemlidir.
Sevgilerimle..

Op. Dr. Elif Eren Aydın

Adres: Batı Ataşehir Deluxia Palace A Blok Daire: 448 İstanbul

Mail: info@eliferenaydin.com

Telefon : +90 541 301 96 10