Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

En Popüler 5 Estetik Ameliyat

Her yıl yapılan plastik ameliyatların sayısı her sene biraz daha artıyor. Gittikçe daha fazla genç erkek ve kadın estetik ameliyat yaptırmayı tercih etmektedir. Ancak tüm dünyada en popüler 5 estetik cerrahi ameliyatı aşağıdaki gibidir;

Meme Estetiği Ameliyatı

Her geçen gün daha fazla kadın göğüslerini büyütmek veya küçültmek istiyor. Estetik anlamda daha iyi bir vücut konturu açısından tercih edilen meme estetiği uygulamalarının 3 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar meme büyütme estetiği, meme küçültme estetiği ve meme dikleştirme estetiğidir. Buna ek olarak erkeklerde kadın tipi meme büyümesinde tercih edilen jinekomasti de meme estetiği ameliyatlarındandır.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction yıllardır en iyi plastik cerrahi işlemlerden biri olmuştur. İnatçı yağlardan kurtulmak için tercih edilen liposuction ile vücutta egzersiz ve diyetle yakılamayan yağlar alınmakta ve vücut şekillendirilmesi yapılmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)

Burun estetiği ameliyatı tüm dünyada en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. burun estetiği ameliyatı ile kişinin burnunda sorun olarak gördüğü estetik problemlerin yanı sıra nefes alma problemi veya septum deviasyonu gibi fonksiyonel problemler de giderilmektedir.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı (Blefaroplasti)

Göz kapağı kaldırma ameliyatı, göz kapaklarının altına, sarkmış göz kapaklarına, şişlik ve gözlerin yaşlanma etkilerinin giderilmesine yardımcı olmak için yapılır. Bazen üst göz kapağı görmeyi etkiliyorsa  blefaroplasti tıbbi açıdan gereklidir.

Karın Germe Estetiği (Abdominoplasti)

Karın germe ameliyatı sarkmış ve aşırı yağlı ciltten kurtulmanın harika bir yoludur. Genelde meme büyütme ve liposuction uygulamaları ile birlikte yapılırlar. Abdominoplasti yıllarca popüler olmuştur, ancak ancak günümüzde ilk sıralarda değildir.