Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Erkeklerde Estetik Cerrahi Ne Düzeyde?

Erkeklerde Estetik

Estetik uygulamaların gün geçtikçe artması ve gelişmesi rağbetin daha fazla olmasına neden oldu. Diğer yandan artık erkekler de estetik uygulamalara uzak kalmıyorlar. Estetik cerrahi içinde birçok uygulamayı barındırmaktadır. Bu uygulamalar arasında diğerlerinden fazla olarak botoks, saç ekimi ve dolgu gibi uygulamalar artık erkekler tarafından da tercih edilmektedir.

Tıbbi olarak bakıldığında erkeklerde yağ ve kas dağılımı farklıdır. Buna göre erkeklerde yaşlanma süreci daha hızlı olmakla beraber sigara içme oranının da daha fazla olması sağlık açısından etkilenmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda iyi sağlık hizmeti alma konusunda da erkeklerin eksik olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle erkeklerde estetik uygulamalar kadınlardan daha fazla planlanmaktadır. Genel anlamda erkeklerde estetik uygulamaların oranı %10 olarak karşımıza çıkarken, kadınlarda bu sayı %90’dır. Bu nedenle de estetik uygulamaların çoğu kadınlara yönelik tasarlanmıştır.

Erkeklerin derisinin kalın olmasının yanı sıra, yağ ve ter bezleri erkeklerde çok daha yoğun çalışmaktadır. Saç dağılımı ve biçimi de erkeklerde çok farklıdır. Diğer yandan erkeklerin yüzü çok daha kaslıdır. Bu nedenle estetik uygulamalarda özel bir planlama yapılması gerekmektedir. yine de artık erkekler estetik uygulamalara çok uzak değildir. İş dolayısı ile daha başarılı olmak için uğraşan erkekler botoks başta olmak üzere, diğer estetik uygulamaları da yaptırıyorlar.

Eskiden bakımlı erkekler metroseksüel olarak adlandırılırken, günümüz şartlarında bu durum artık normalleşti ve kadınlar kadar erkeklerin de bakımlı olması gerektiği akıllara işlendi. Bu nedenle önyargılar yavaş yavaş ortadan kalkıyor ve artık erkekler de istedikleri gibi vücutlarındaki herhangi bir kusuru estetik müdahalelerle tedavi ettirebiliyor.