Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Erkeklerin Tercih Ettiği Popüler Estetik Uygulamalar

Kadınlar genellikle kozmetik estetik cerrahiyi tercih eden hastaların büyük çoğunluğunu oluştururken günümüzde artık erkekler de estetik uygulamaları tercih etmeye başlamışlardır. Erkeklerin tercih ettiği estetik uygulamalarda neden kişiden kişiye farklılık gösterse de her geçen gün estetik uygulamalara bakış açısı değişen daha fazla erkek bilgi almak için uğraşıyor. İşte erkeklerin tercih ettiği estetik işlemlerden bazıları;

BOTOKS

Botoks gezegendeki en popüler cerrahi olmayan kozmetik tedavilerden biridir. Botoks nörotoksin sayesinde, alın ve kaz ayağı gibi çizgileri ve kırışıklıkları düzeltir. Günümüzde erkeklerin tercih ettiği estetik uygulamalar arasında botoks da bulunuyor.

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

Erkekler, tıpkı kadınlar gibi sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olmak istiyorlar. Günümüzde, yağ azaltma ve vücudu şekillendirme konularında  hem cerrahi hem de cerrahi olmayan çeşitli tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Erkekler, SmartLipoi liposuction ve CoolSculpting gibi vücut şekillendirici tedavilere büyük ilgi gösteriyor .

JİNEKOMASTİ

Bazen erkek meme dokusu azalmış erkek hormonları veya artmış kadın hormonları nedeniyle daha belirgin hale gelebilir. Bu durumdan muzdarip erkekler, kadın göğüslerine benzeyen bir göğüsten, kabarık meme uçlarına kadar çeşitli estetik kaygılar yaşayabilir. Erkek meme küçültme ameliyatı bu sorunları giderebilir ve vücudun geri kalan kısmıyla daha orantılı göğüs konturuna neden olabilir.

SAÇ EKİMİ

Erkeklerin en yaygın estetik endişelerinden biri de saç dökülmesiyle ilgilidir. Teknik olarak alopesi olarak adlandırılan saç dökülmesi, genetik, zayıf beslenme veya stres gibi bir takım nedenlerden kaynaklanabilir. Saç ekimi gibi tedavi seçenekleri erkeklerin bu sorununu çözümlemektedir.