Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Estetik ameliyat ama iz mi var? Nasıl yani?

Merhaba. Evet iz var. Ne yapmalı? Bu soru vücut şekillendirme ameliyatlarına karar verirken cevaplamanız gereken en önemli soru. Meme dikleştirme ameliyatında meme başı çevresinde dairesel, altta ortada dik ve en altta kısa yatay çizgi şeklinde. Karın germe ameliyatında genital bölge hemen üzerinden başlayan yatay çizgi ve göbek deliği çevresinde çizgi şeklinde. Kol germe bacak germe popo dikleştirme de de gizli bölgelerde izler mevcut.

  • Neden iz oluşuyor?
  • Hiç iz olmadan mümkün mü?
  • Bazı ameliyat izleri ince belli belirsiz iken bazı izler neden korkunç gözükür?
  • İzlerin az olması için ne yapmak gerekir? bunları cevaplamak sizi de rahatlatacaktır.

Estetik cerrah olarak iyi iyileşmiş bir ameliyat izi ortalama 2 yıl için de belirsizleşmiş ince çizgi şeklinde olan cilt ile aynı seviyede olan rengi cilt renginde olan izlerdir. Beyaz tenli, sigara içmiyor, alerjik bir bünyeniz yok ve cildiniz reaksiyonla iyileşmiyorsa yara izleriniz daha düzgün olabilir. Cilt kalınlığı arttıkça iz daha fazla oluşur. Mesela göz kapağı daha az izle iyileşirken, sırt bölgesi daha kalın izlerle iyileşebilir. Esmer ten, kalın cilt, sigara içilmesi izler yönünden bizi uyarmalıdır. Esmer ciltlerde iz kahverengi renklenmelerle iyileşebilir. Sigara oksijen seviyesini olumsuz etkileyerek kabuklanmalara ve netice de daha kalın izlere neden olabilir. İzlerin kötü iyileşmesine neden olan başka faktör gerginliktir. Bu nedenle oynak bölgelerde olan ameliyat izleri genişleyerek iyileşebilir. Peki ameliyatı yapan hekim ve dikiş tekniği önemlimi? ya da kullanılan dikiş materyali? Kesinlikle önemli. Ciltciltaltı doku uygun şekilde bir araya gelmeli, uygun seviyede uygun kalınlıkta dikiş kullanılmalı.
Sonuç olarak vücut şekillendirme ameliyatları ince çizgi şeklinde de olsa iz ile iyileşen ameliyatlardır. Ameliyatfotograf-2-2sonrası 1 yıl kadar takip edilmelidir. Bazen tüm olumlu şartlar bir araya gelse bile öngörülemez şekilde izler istediğim ya da sizin istediğiniz gibi iyileşmeyebilir. Bu durumda her hastama söylemiş olduğum gibi buraya da yazayım. Vücut şekillendirme ameliyatları sonrası 1 yıl kadar izleri takip ediyorum. Eğer ince çizgi şeklinde gözükmeyen yerler varsa onlara tekrar ufak çaplı düzeltmeler sonucu mükemmelleştirir. Hepimizin yüzü güler

Op. Dr. Elif Eren Aydın 

Adres: Batı Ataşehir Deluxia Palace A Blok Daire: 448 İstanbul

Mail: info@eliferenaydin.com

Telefon : +90 541 301 96 10