Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Estetik ameliyatınızı güle güle kullanın kılavuzu (İkinci kısım: Ameliyat sonrası)

Yeniden merhaba, ameliyatınız çok iyi geçti hiçbir problem olmadı. Şimdi bekleme ve sonuçları görme zamanı. Bu dönemi de güzel geçirmeniz için yine önerilerim olacak:

1. Bu dönemin temel kuralı: Sabır. Yani memelerinizin şekillenmesi, şişliklerin geçmesi, izlerin soluklaşması, beden olarak incelmeniz için sabırlı olmanız gerekiyor. Ameliyat öncesi nasıl bir süreç sizi bekliyor anlatmıştım ya şimdi onları hatırlayın. Laser liposuction ile fazla yağlarınızı aldım fakat şişliklerin geçmesi için zaman gerekiyor. Meme büyütme ameliyatı sonrası memeleriniz şiş ve daha büyük gözüküyor, şekilin oturması için de zaman gerekiyor.

2. Çevreden gelen her türlü negatif, moral bozucu, başkasıyla karşılaştırmalı, yapıcı olmayan yorumlara kulak tıkayın ve aldırmayın. Özellikle efektler (ayy çok mu büyük bu memeler ne, e hiç değişmemiş gözüküyorsun, burunun hep böyle şiş mi olacak, ben bir değişiklik farkedemedim hayatım, yara izleri böylemi olacak? hatta daha ileri boyutta hiii, ışşşş vs.) korku dolu yüz ifadeleri sizi şüpheye ve mutsuzluğa düşürmesin. Siz de biliyorsunuz ki yorumların bir kısmı iyi niyetle yapılmış değil. Bu noktada sadece siz ve ben varız. Süreç aynen benim size anlattığım gibi işleyecek. Memelerdeki şişlikler azalıp son hallerini aldıkların da harika ve tam istediğimiz ölçüde görünecekler. Güvenin.

3. Ölçü birimlerine takılmayın. ‘Arkadaşıma 300 cc protez yerleştirdiler çok iyi oldu’ ben de 300 istiyorum’ Peki arkadaşınızın ameliyat öncesi halini gördünüz mü? Boy ve kilonuz aynı mı? O spor yapıyormuş bu nedenle omuzları geniş sizin de öyle mi? Önemli olan vücudunuza, kas yapınıza, boy-kilo oranınıza, beklentinize göre ve var olan meme dokusunun miktarıda hesap edilerek hesaplanmış ölçüdür. ‘Liposuction ve karın germe oldum, tartıda hiç zayıflamamışım, canım sıkıldı’ Canınızı sıkmayın. Dediklerime uyarsanız zayıflayacaksınız. Ama ortalama 2-6 ay da. Ölçülerde o zaman küçülecek.

4. Ameliyat sonrası yan çizmek yok. Vücut şekilllendirme ameliyatları sonrası haftada 3 gün de olsa yürüyüş, yüzme v.s spor, sağlıklı beslenme, bol su içme temel kuralımız. Ameliyat öncesi söz vermiştiniz. ‘Spor ve diyet yapacaksam niye oldum bu ameliyatı’ demek de yok. Çünkü bu ameliyatı vücudunuzu şekillendirmek için yaptık ve korumak için de dikkat etmeliyiz.

5. Ameliyat olduğunuz için hep evde kalmayın.3. gün den sonra çok abartmadan gezin, dolaşın. Hep yatmayın. Hayat çok güzel. Bir an önce normal hayatınıza dönün.

Op. Dr. Elif Eren Aydın6. Her cerrahın farklı bir yaklaşımı ve takip kriteri olduğunu unutmayın. Bunlar hep deneyimler neticesinde oluşan kriterlerdir. Arkadaşınız başka bir cerraha ameliyat olmuş ve korse giymiyor olabilir. Bu da o cerrahın doğrusu. Ben giydirmenin doğru olacağına inanıyorum ve öyle yapıyorum.

Yine hatırlatacağım bu ameliyatı siz mutlu olun diye yaptık, siz önemlisiniz.
Sevgiler…Görüşmek üzere…

Op. Dr. Elif Eren Aydın

info@eliferenaydin.com

Telefon: +90 541 301 96 10 | +90 216 504 12 46