Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Estetik ameliyatınızı güle güle kullanma kılavuzu 1. kısım

Aslında aklınızda hep olan ameliyatınızı yaptırmaya karar verdiniz. Şu an şartlarda müsait sizin için. Yaza yenilenmiş bir şekilde girmek istiyorsunuz. Ya da düğün öncesi sizi rahatsız eden ve özgüveninizi zedeleyen bazı durumlardan kurtulmak istiyorsunuz. Ameliyat öncesi ve sonrası için size bazı hatırlatmalarım olacak ve de tavsiyelerim:

1. İlk kural bu ameliyatı sadece ve sadece kendiniz için yaptırıyorsunuz. Çünkü bu sizin vücudunuz. ‘Aslında ben çok rahatsız değilim ama eşim çok rahatsız bu durumdan’, ‘Partnerim kulağımın şöyle düz olmasını istiyor’ , ‘Aramızda çok yaş farkı var, benim de ona yakışmamı istiyor’ gibi cümleler aslında bu ameliyatı onları mutlu etmek için olmak istediğinizi gösteriyor. Ama benim görevim sizi mutlu etmek. Siz memelerinizin büyüklüğünden rahatsızsanız, siz daha genç görünmek istiyorsanız, karın bölgenizin düz olmasını istiyorsanız ameliyat olun. Memeler büyüdü ama partner yine mutlu değil ne yapacağız şimdi? Önce sizin kararınız önemli.

2. kural Kararlı mısınız? Ben size olabilecek herşeyi anlattım. Meme küçültme de izler olacak ama soluklaşacak, meme büyütme de ilk günler ağrılı olur, bacak germe ameliyatı sonrası biraz zahmetli olabilir sizin açınızdan. Burun ameliyatı sonrası şiş olacak. Şekillenmesi 6 ayı bulacak vb. Şu cümleyi kurabiliyor olmanız lazım: ‘Ameliyat sonrası neler olacağını biliyorum ve beni nelerin beklediğini. Evet kararlıyım ve heyecanlıyım. Bu ameliyatı olacağım ben. Çok da güzel olacak’

3. Ne istediğinizi bilin. Hayatta da başarıyı sağlayan şey bu değil midir? Ne istediğini bilmek çok önemli. Siz ne istediğinizi bilirseniz ben de sizi daha net anlarım. Meme büyütme ameliyatı istiyorsunuz, doğal görünüm olsun ve biraz seksi görünüm olsun, çok aşırı büyük olmasın ama biraz da dolgun olsun istiyorsunuz. Dolgulu sutyen ve bikini giymek istemiyorsunuz gibi.

4. Çevreden gelen, daha önce ameliyat olmuş kişilerin olumsuz yorumlarının ameliyat öncesi sizi tedirgin etmesine izin vermeyin. ‘ Burun tamponu çıkarken beynim çıkıyor sandım’, ‘ Meme büyütme ameliyatı olmuş 1 ay olmuş halen araba kullanamıyormuş’, ‘ Ay o drenler var ya korkunç, böyle içinden hortum çıkıyor’ Korkuyu içimizde büyütmemeliyiz. Emin olun drenler çekildikten sonra, tampon çıktıktan sonra ‘aaa bu kadarmıymış ‘ diyeceksiniz.

5. Beklentileriniz gerçekçi olmalı. Kendinizi de bilmelisiniz. Bacaklarınız yapısal olarak kalınsa, kemik ve kas dokusu da yapılı ise ben onları liposuctionla incecik yapamam. Liposuction ile çıkıntılı ve fazla olan yağ dokularını uzaklaştırırım. Vücudunuz daha orantılı ve şekilli olur. Her kişinin burun yapısı ve yüz oranları farklı. Burun ameliyatı öncesi bana göstermiş olduğunuz fotoğraftakinin birebir aynısı olur dersem yanıltmış olurum. Burununuz yüzünüzle uyumlu ve güzel olacak. Geri dönüşü olmayan hasar ve değişiklik olmayacak.

6. Doktorunuza güvenin. Güvenmiyorsanız ameliyat olmayın. Güven duygusu oluşup oluşmadığını ilk görüşmeden anlayabilirsiniz. Bu duygu doktorunuzun söyledikleri, mimikleri, vücut dili ile oluşur daha çok.

7. Kararsızlıklar içinde iseniz, çok endişeli ve tedirginseniz, sık ağlama krizleri ve uykusuzluğunuz varsa, çok sıkıntılı bir dönemde iseniz ameliyat olmayın. Bu ameliyat bir sihirli değnek değil, sizin hayatınızda var olan problemleri çözmeyecek.
Estetik ameliyat size mutluluk getirmeli.
Bunlar ameliyat öncesi tavsiyelerim. Bir sonraki yazım da ameliyat sonrası için olacak. Sevgiler…