Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Karın Germe Ameliyatı İle Sıkı Görünün

karın-germe

Karın derisi sarkması genellikle kadınların muzdarip olduğu bir sorundur. Hamileliğin ardından yaşanan karın sarkmalarına sık rastlansa da kilo alıp verme, yaşlılık ve egzersiz yapılmaması nedeniyle de karın sarkması yaşanabilmektedir. Özellikle gün boyu oturan veya masa başı çalışan kadınlarda karın bölgesindeki yağların eritilmesi kolay değildir. Diğer yandan sarkma kadınları olduğundan daha kilolu göstermektedir. Bu durumda ise vücut şekillendirme ameliyatlarından olan karın germe ameliyatı dertlere çare olmaktadır.

Karın sadece yağlandığı zaman değil, aynı zamanda kasların arası açıldığında ve sarkma meydana geldiyse karın germe ameliyatı gerekmektedir. Karın germe ameliyatı ile karnın genişleyen ön duvarı daraltılarak gevşeyen kasların arası sıkılaştırılır ve sarkan karın derisi yağlarla beraber alınır. Bu sayede hem sıkı bir karna sahip olursunuz hem de daha fit bir görünüme kavuşursunuz.

KARIN GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Karın germe ameliyatı 2-5 saat arasında sürmektedir. Ameliyat sırasında iç çamaşırının altına gizlenebilen göbeğin biraz altından bir kesik açılmaktadır. Sonrasında bölgedeki fazla deri ve yağ çıkartılarak karın istenen bölgeye yerleştirilir ve dikişlerle kapatılır. Bölgede toplanacak olan fazla sıvının dışarıya atılması için dren tüpleri yerleştirilmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI ÖNEMLİ SÜREÇ

Karın germe ameliyatının sonrasında uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ameliyatın hemen ardından giyilmesi gereken korsedir. Korse karnın sıkı durmasını sağlamakla beraber ağrıyı da azaltmaktadır. Yerleştirilen drenler ise 3-5 gün içinde çıkarılmaktadır. Karın germe ameliyatı sonrasında bir süre ağır işler yapılmamalıdır. İlk başlarda karın bölgesinde şişlikler olabilir. Bu şişlikler birkaç gün içinde normale dönecektir. Ameliyattan birkaç hafta sonra kendinizi zorlamayacak spor egzersizleri yapabilirsiniz. Ancak ağır programlar kesinlikle yasaktır.

KARIN GERME AMELİYATI İÇİN DOĞRU ZAMAN

Karın germe ameliyatı için en doğru zaman kişinin ideal kilosuna ulaştığı zamandır. Karın germe ameliyatı sonrasında kilo alıp verme durumunda karında yine sarkmalar oluşacağı için ideal kilonuzdayken ameliyatı düşünmeniz ve ameliyat sonrasında da yediklerinize dikkat etmeniz önemlidir.