Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Dikleştirme ve Küçültme Ameliyatı

Göğsün şekli, görünümü ve boyutu istenilen şekilde olmadığında veya rahatsızlık yarattığında, bu soruna katkıda bulunan birçok faktör bulunabilir.

Birçok durum göğüste rol alabilir. Yaşlanma, gebelik, kilo değişiklikleri, yaralanma veya daha önceki cerrahi müdahaleler gibi birçok durum görünüme etki edebilmektedir. Bu görünüm, meme başı pozisyonunun yeniden ayarlanmasıyla ortaya çıkabilen meme dikleştirme ameliyatı ile değiştirilebilir veya önemli sayıda dokunun çıkarılmasıyla meme küçültme ameliyatını gerektirebilir.

Meme Dikleştirme de Simetriye Ulaşma

Birçok kadın, giyimde problemlere neden olan önemli bir asimetriye sahip göğüs gelişimine sahiptir ve ağırlık farkından dolayı rahatsızlık verebilir. Bu gelişimsel asimetriler, simetri sağlamak için bir tarafta bir meme başı kaldırma veya meme  küçültme ameliyatı veya diğer taraftaki göğüs için küçük bir implant ile giderilebilir. Bir hasta vücudun geri kalanı ile orantısız olan çok büyük göğüslere sahipse, meme küçültme ameliyatı daha uyumlu bir şekil sunabilir ve büyük göğüslerin ağrısını hafifletebilir. Büyük göğüsler sırt ağrısı, boyun ağrısı veya göğüs altındaki cildin sürekli olarak kaşınması ile yara oluşumuna neden olabilir. Meme  küçültme ameliyatı sonrası sadece bu sorunlar giderilmekle kalmaz, daha aktif fiziksel aktivite de yapılabilir.

Meme de Şekil

Birçok kez ya yaş ya da hamilelikten sonra göğüste değişiklikler görülür ve bu da istenmeyen bir görünüm oluşturabilir. Göğüste pitoz olarak adlandırılan hacim kaybı veya sarkma olabilir. Göğüs uçlarının yeniden konumlandırılması ile göğsün yeniden şekillenmesi ve muhtemel doku çıkarma işlemi bu sorunlar için yardımcı olacaktır.

Bu durumlarda insizyon gereklidir ve çoğu zaman bunlar gizlenir veya zamanla solup algılanamayacak alanlara yerleştirilir. Bazı durumlarda, meme implantı dikleştirme ile daha iyi şekil elde etmek için düşünülebilir. Meme dikleştirme ameliyatında birçok varyasyon, bireysel değişime bağlı olarak daha iyi bir görüntü elde etmek için kullanılabilir.

Kilo değişikliği özellikle çok fazla kilo kaybı hastalarda memeyi etkileyebilir. Memeyi yeniden şekillendirmek ve meme başı areolasını yeniden konumlandırmak için meme dikleştirme gereklidir.