Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Rinoplasti Ameliyatı İçin İyi Bir Aday Mısın?

Tamamen kozmetik sebeplerden dolayı veya fonksiyonel bir sorunu düzeltmek için yapılsa da, rinoplasti ameliyatı en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir.

Ameliyat için iyi bir adaysanız karar  vermenize yardımcı olabilecek birkaç faktör vardır. İşlem şu anda uzak bir ihtimal gibi görünse bile, yüz plastik cerrahıyla oturup tartışmak faydalı olabilir. Rinoplasti ameliyatında uzmanlaşmış bir yüz plastik cerrahı, ameliyattan ne bekleyeceğinize dair bir fikir verebilir.

Açıkçası, burnunuzun görünüm ve fonksiyonundan mutluysanız, rinoplasti ameliyatını düşünmeyeceksiniz. Burnunuzda herhangi bir sorununuz varsa, ameliyat sizin için iyi bir seçenek olabilir. Örneğin burun estetiği burnunu biraz daha küçük veya biraz daha büyük yapmak isteyen insanlar için iyi bir seçim olabilir. Burnunuzun boyutunu değiştirmeniz, yüzünüzdeki dengeyi sağlamanıza yardımcı olabilir.

Sadece kozmetik sorunlar rinoplasti ameliyatı için uygun bir aday olduğunuzu göstermez, aynı zamanda burun fonksiyonlarınızda da bir sorun varsa, nefes almakta zorlanıyorsanız yine rinoplasti ameliyatı için doğru bir adaysınız demektir.

Burun problemleriniz size birkaç sağlık zorluğu yaşatabilirken, genellikle cerrahınız burun ameliyatını önermeden önce sağlığınızın geri kalan kısmının da nasıl olduğunu bilmek isteyecektir. Genellikle, işleme başlamadan önce tam bir tıbbi muayene yaptırmanız önerilir. Bu durum genel sağlığınızda herhangi bir problem olup olmadığını anlamak içindir. Rinoplasti ameliyatına uygun olmayan bir sağlık durumunuz varsa cerrahınız size bunu iletecektir.

Rinoplasti ameliyatı en popüler estetik işlemlerden olsa da çok kolay bir uygulama değildir. İşlem sırasında ve sonrasında hastanın genel sağlığının yerinde olması çok önemlidir.

Rinoplasti ameliyatı düşünülürken zaman da önemlidir. Ameliyatın kendisi sadece birkaç saat sürebilir, ancak ilk iyileşme süresi en az iki hafta sürecektir. Ameliyat için doğru zamanı beklemek burnunuz ve uzun vadede alacağınız sonuçlar açısından oldukça önemlidir.