Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Saç Ekim Yöntemleri

Saç Ekim Yöntemleri

Saçlar insanın görünümünü ve sağlığını en doğru şekilde yansıtan kişilik özelliklerindendir. Ancak bazı durumlarda özellikle işin içine genetik faktörü girdiği zaman saç dökülmesi kaçınılmaz olabilmektedir. Saç dökülmesi kişiyi hem psikolojik olarak hem de görünüm olarak etkilemektedir. Saç dökülmesi bazen yıllar içinde olabilirken, kimi zaman aniden saçsız kalmaya da neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise saç ekimi düşünülmesi gereken ilk seçenektir. Ülkemiz saç ekimi konusunda birçok ülkenin ilerisindedir. Bu açıdan saç dökülmesi sorunu için saç ekimi tavsiye edilmektedir.

Dökülen saçların yerine genetik olarak dökülmeyen kısımlardaki sağlıklı saç köklerinin deri altına ekilmesi işlemi saç ekilmesi olarak bilinmektedir. Saç ekimi yaptırmak istiyorsanız öncelikli beklentini elbette doğal görünüme sahip olması olacaktır. Diğer yandan saç dökülmesinin doğal bir süreç olduğu da bilinmelidir. Günlük belirli bir miktardaki saç dökülmeleri normal kabul edilse de saçlarınız kafa derinizin gözükmesine neden olacak derecede dökülüyorsa saç ekimi size uygun olabilir.

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ

Saç ekimi genellikle erkeklerle ilişkilendirilse de kadınlarda da bu işlem son çare olarak gerçekleştirilmektedir. erkeklerde saç dökülmeleri büyük bir oranda genetik nedenlerden dolayı ortaya çıkarken kadınlarda durum hormonlar ve saç tarama şekilleriyle alakalıdır. Saç ekiminin iki yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri FUT diğeri ise FUE yöntemidir.

FUT YÖNTEMİYLE SAÇ EKİMİ

FUT yöntemi saç ekiminde ense bölgesinde bulunan saçlar iki kulak arasından şerit halinde çıkarılmaktadır. Bu yöntemde saç alınan bölge dikişler ile kapatılmakta ve alınan saçlı deri üniteler halinde ekime hazırlanarak ekilecek alana nakledilmektedir.

FUE YÖNTEMİYLE SAÇ EKİMİ

FUE yöntemi saç ekiminde saç kökleri özel mikro cerrahi cihazlarla tek tek saçlı deriden alınarak gerçekleştirilmektedir. saç kökleri kafa derisinin arka ve yan bölümlerinden alınarak ekilecek bölgeye nakledilmektedir. FUE yönteminde saçlı deriye dikiş işlemi gerçekleştirilmez.