Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Saç Ekimi İşlemi Kalıcı Mıdır?

Saç ekimi artık altın çağındadır. Ciddi yan etkilere sahip olan ve çoğu durumda işe yaramayan saç çıkarma ürünleri saç dökülmesini önlemeye çalışan insanları hayal kırıklığına uğratmaya devam etse de artık saç ekimi herkes tarafından biliniyor ve tercih ediliyor. Artık saçlarına yeniden kavuşmak isteyen erkekler saç ekimi işlemini daha fazla düşünüyor. Ancak saç ekiminin kalıcı olup olmadığı yönünde bazı soru işaretlerinin bulunması da doğal görünüyor.

Saç ekiminde saç, genetik olarak saç dökülmesine dirençli, başın arka kısmından, donör alanından nakledilir. Bu bölgedeki saçların genetik özellikleri, yeni konumlarında büyümeye devam etmelerini sağlar. Bu nedenle, nakledilen saçların kafa derisinde kalması genelde ömür boyu sürer. İnsanlar büyüdükçe, nakledilen saçlar daha ince hale gelebilir ancak dökülmez. İyi ellerde nakledilen saçların %95’inin kalıcı olduğu tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, başın arkasında olmayan vücut kılları gibi saçlar kullanılıyorsa, genetik olarak korunmadıkları için dökülebilirler.

Saç ekiminin kalıcı olması, saçın olduğu gibi bırakılabileceği anlamına gelmez. Biri saç ekimi işleminden sonra nakledilen saçlara ekstra özen göstermelidir. Çünkü nakledilen saçlar başlangıçta kırılma eğilimi gösterirler. Saç ekimi hastası, doktor tarafından verilen sprey, şampuan ve ilaçları kullanmalıdır. Doktor tarafından verilen ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası talimatlara uyulmaması, ameliyatın sonucunu olumsuz etkileyebilir. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin işlemi deneyimli ve yetenekli bir saç ekimi uzmanı tarafından yapılmasını sağlamaları gerekir.  Özetlemek gerekirse, saç ekimi kalıcıdır. Ancak saç ekimi işleminin ardından kişinin saçlarına özenle bakması gerekmektedir.