Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Saç Ekiminden Sonra Neler Beklenmeli?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok insan, bir saç ekimi sonrasında nelerin olacağını merak ediyor. Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız sonrasında neler beklemeniz gerektiğine dair bilginiz olması açısından aklınızda tutmanız gereken bazı önemli noktaları sıraladık.

İyileşme Süreci Hızlı

FUE tekniği, minimal invaziv bir saç ekim tekniği olduğundan iyileşmenin hızlı olmasını sağlar. Kafa üzerinde çok küçük kabuklar oluşacak, ancak on gün içinde yok olacaktır. Sonuç doğal ve kimse tarafından fark edilmeyecektir. İşlemden sonra ağrı azdır ve ağrı kesici ile kolayca tedavi edilebilir.

Ameliyattan Sonra Dökülme Olabilir

İşlemden sonra iki ay içinde dökülmenin yaşanması yaygın bir durumdur. İyileşme sürecinin parçası olduğu için endişelenmeniz gereken hiçbir şey yoktur. Nakledilen kılların dökülmesi, daha güçlü kıl foliküllerinin büyümesinin yolunu açacaktır.

Beklenen Sonuçları Görmek İçin Bir Yıla İhtiyacın Var

Saç ekimi işleminin ardından yeni saçlar 3. aydan sonra büyümeye başlar, ancak bu kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. 3. aydan sonra büyüyen saçlar açık renkte görünebilir ancak zamanla renkleri daha koyu olacak ve saçlar kalınlaşacaktır.

Özellikle 5. ve 6. aylar arasında değişim önemli. Ama istenen sonuca genellikle ulaşılması bir yılda gerçekleşir.

Hala Başka Bir Seansa İhtiyacınız Olabilir

Büyük ekim alanından veya yetersiz donör alanından dolayı tek bir saç ekimi oturumunda bütün saçsız bölgeyi örtmek mümkün olmayabilir. Bu tür vakalarda daha iyi sonuçlar için takip oturumu gerekebilir.

Sonuç Kalıcıdır

Saç ekimi konusunda en iyi şey, kalıcı olmasıdır. Saç naklinden sonra ne bekleyeceğinizin farkında olduğunuz sürece, ameliyat sonrasında geçireceğiniz süreç daha rahat olacaktır.