Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Bacak Estetiği

Bacak estetiği kapsamında en çok yapılan ameliyatlar nelerdir?

Bacak iç kısmının gerilmesi, bacak şekillendirme ameliyatları (bacağa yağ enjeksiyonu ve baldır protezi) en sık yapılan ameliyatlardır.

Kimler medial Thigh Lift (bacak germe ameliyatı) için uygundur?

20 kilonun üzerinde kilo alıp vermiş, kasık bölgesinden diz üstüne kadar yığılan deri sarkıklığından şikayetçi olan, bu nedenle şort ya da etek giyemeyen kişiler bu ameliyat için uygun

Ameliyatın size sağlayacağı faydalar ne olacaktır?

Ameliyat sonrası bacaklarınızın birbirine sürtünmesine ve olduğundan kalın gözükmesine neden olan fazla sarkık deriden kurtulmuş, özellikle üst iç kısımda daha şekilli ve eski haline göre ince görünen bacaklara sahip olacaksınız.

Ameliyatın dezavantajı nedir?

En büyük dezavantajı izli bir ameliyat olmasıdır. İzin kasık bölgesinde gizli kalmış ince bir çizgi halinde olmasını  amaçlarız fakat bazen yerçekiminin etkisiyle iz 1-2 mm aşağıya yer değiştirebilir. Ameliyat olmaya karar verdiyseniz bu izi de kabul ediyorsunuz demektir.

Bacağa yağ enjeksiyonu ve baldır protezi hangi durumlarda uygulanan ameliyatlardır?

Ayak bileklerinizi birleştirdiğinizde özellikle diz seviyesi altı iç kısımda boşluk belirginse ve siz diz altı seviye bacağınızın iç kısımındaki düzlükten şikayetçi iseniz bu nedenle etek giymeye çekiniyorsanız ; bacak şekillendirme ameliyatlarından iyi sonuç alırsınız.

Bacağa yağ enjeksiyonu temel olarak baldır iç kısımındaki düzlüğün sizin vücudunuzdaki bölgesel yağları kullanarak doldurulması  işlemidir. Böylece bacaklarınız daha düz bir görüntüye kavuşur.

Baldır protezi bacağınızın kas dokusu çok ince ve zayıf, bu nedenle olması gereken dolgunluk yoksa ve iç kısım boş duruyorsa uyguladığım ameliyatdır.  Bazı kişilerde iki ameliyatı bir arada kullanmak gerekebilir.

Bacağa enjekte edilen yağ kalıcımıdır?

Evet kalıcıdır. Doktorunuz ameliyat öncesi yağların alınacağı bölgeleri ve enjekte edeceği bölgeleri işaretleyecek. Ameliyat sonrası bu bölgenin olması gerekenden daha şiş durduğunu göreceksiniz. Ortalama 2 ay gibi bir sürede enjekte edilen yağ hücrelerinin % 10 luk kısmı eriyecek geriye kalanlar kalıcı olacaktır.

Yağ hücreleri kök hücre haline getirilerek dokuya nakledilir. Kök hücreler tıpkı tohumlar gibi verildikleri dokuya uyum sağlayarak yaşamlarını devam ettirirler.

Baldır protezi sağlığınıza zararlımı? Hareketlerinize engel olur mu?

Baldır protezi silikondan yapılmış özel üretilmiş protezdir. FDA onaylıdır. Diz arkası kıvrım bölgesinde 4 cm lik kesi yapılarak yerleştirilir. İki kas dokusu arasındaki anatomik olarak var olan boşluğa yerleştirilir.Kas ve sinir lere kesinlikle zarar vermez. Dolayısıyla kalıcı kas güçsüzlüğü, hissizlik gibi bir durum yaşamazsınız. Fakat ameliyattan sonraki erken dönemde adım atar, mer diven çıkarken gerginlik hissedebilirsiniz. 7 gün içinde bu duruma alışırsınız.

bacak germe ameliyatı infografik

bacaga-yag-enjeksiyonu-001