Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Kol Estetiği

Kol derisi kilo alındığında gerginleşir, bazen gerginlik nedeniyle cilt çatlakları oluşabilir. Kilolar verildiğinde cilt kendini toparlayamaz ve sarkar.  Özellikle 15 kilonun üzerinde kilo alınıp verildiğinde  çok belirgindir. Sarkma genellikle kolların üst iç kısmında belirgindir. Bu bölgedeki cilt kolun diğer kısımlarına göre daha incedir ve alttaki kas zarına sıkı sıkı yapışık değildir. Kolun diğer bölümlerinde ise cilt ve ciltaltı dokular alttaki kas zarlarına sıkı bir şekilde yapışıktır. Bu nedenle sarkma görülmez. Bu kişilerin en büyük sıkıntısı kısa kollu ya da kolsuz giyememek, kollarını yukarı kaldırdıklarında ya da el salladıklarında bu sarkık bölümün sallanması ve ciltteki çatlakrın görünmesidir.

Kol derisindeki sarkmalar liposuctionla tedavi edilebilir mi?

Kol derisi elastikiyeti çok iyi ve çatlaklar yoksa, liposuction denenebilir . Fakat iyi sonuç alamama ihtimali yüksek. Kollarda en çok liposuction yaptığımız bölge ‘pazu’ bölgesidir.Bu durumda da doktorunuzun çok dikkatli olması gerekir. Liposuction sonrası düzgün bir yüzey elde etmek amaçdır. Çok sınırlı ve kontrollu davranmak gerekir.

Kol germe ameliyatı izli bir ameliyat mıdır? Çok sarkık bir kolda başka seçenek var mı?

Kol germe ameliyatı ; koltuk altından başlayıp kolun iç yüzü boyunca dirseğe doğru devam eden cerrahi kesi yapıldıktan sonra fazla ve sarkık cilt ciltaltı doku uzaklaştırıldıktan sonra kalan cilt altı dokunun kol kas zarlarına tespit edildiği ameliyatdır. Çok sarkık ve çatlak derili bir kolda başka seçenek yoktur. Ameliyat izi kollar sarkıtıldığında görünür değildir. İyi iyileşmiş bir kol germe ameliyatı sonrası 2 yıl içinde izler belirsiz hal alabilir.

kol germe infografik