Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Abdominoplasti Ameliyatını Düşünmeli Misin?

Karın germe ameliyatı olarak bilinen abdominoplasti, karın görünümünü iyileştiren ve kendinize olan güveninizi kazanmanıza ve vücudunuzda daha rahat hissetmenize yardımcı olan bir işlemdir. Bu uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için doğru olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Abdominoplasti Nedir?

Abdominoplasti, fazla miktarda yağ ve deri alınmasını ve karnın kaslarını sıkılaştırmayı içeren bir cerrahi estetik işlemdir. Hastalar mini bir karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatı arasında seçim yapabilir

Mini karın germe, alt karındaki gevşek cilt ve kaslar için iyi bir tedavi seçeneğidir.  Bu işlem, iyileşmenin daha hızlı olduğu daha küçük bir cerrahi müdahaledir.

Karın bölgesinin tamamının iyileştirilmesi gerekiyorsa, tam karın germe ameliyatı genellikle daha iyi bir seçenektir. Bu işlem daha büyük bir kesi kullanır.

Karın germe ameliyatı sizi daha ince gösterebilir, ancak kilo kaybı için kullanılabilecek bir araç değildir. Hastalar karın germe ameliyatından önce sağlıklı ve dengeli bir kilo elde etmek için çalışmalıdır. Ancak gebelik ve yaşlanma gibi durumlarda karın bölgesinde görülen sarkmalar için de karın germe ameliyatı uygundur. Özellikle gebelik sonrasında karın bölgesindeki fazla cilt dokusundan rahatsız olan kişiler karın germe ameliyatı ile istedikleri görünüme kavuşabilirler.

Bir karın germe ameliyatı önemli kilo kaybına yol açmazken, görünümünüzü geri kazanmanızı ve daha ince görünmenizi sağlayabilir.

Hamilelikten sonra kalan gevşek cilt ve kilo kaybı görünümünüzü kötü etkileyebilir, gerçekte olduğundan daha kilolu görünmenizi sağlayabilir. Bir karın germe ameliyatı birçok faydayla birlikte gelir. İşte onlardan bazıları;

Daha ince görünmenizi sağlar.

Belli bir kıyafet giyerken rahatsızlık verebilecek ekstra cilt dokusundan kurtulmanızı sağlar.

Zayıflama hedeflerinize ulaşmak için çok çalıştıktan sonra hak ettiğiniz bedene ulaşmaya yardımcı olur.

Hamilelik, görünümünüzü değiştirdikten sonra eski vücudunuza geri dönmenize yardımcı olabilir.