Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Orta Yüz Germe (Mid-face lift)

Orta Yüz Germe-Gençleştirme (Mid-face lift)

Orta yüz dediğimiz bölge yanaklar ve elmacık kemikleri bölgesidir. Genç yaşlarda iken yanak yağ dokusu daha yukarda yerleşimlidir, yanaklar daha sıkı ve elmacık kemiği bölgesi daha dolu görünümdedir. Yüzünüzün dolgunluğu üst kısımda fazla ve oval görünümdedir. Yaşla birlikte yanak yağ dokusu aşağıya doğru yer değiştirir ve yüzünüz  kare halini alır. Dolgunluk üst kısımdan ağız köşelerine doğru kayar. Burun kenarlarından ağız köşelerine doğru inen oluklar ortaya çıkar.

Orta yüz germe ameliyatı için uygun muyum?

Yanaklarınız eskiye göre daha düz görünümde, elmacık kemiklerinizin sınırları belirgin ve aynada yorgun bir ifade görüyorsanız uygun olabilirsiniz. Tabiî  ameliyat öncesi doktorunuz tarafından değerlendirileceksiniz. Bu ameliyat mutlaka ileri yaşlarda yapılan bir ameliyat değildir. Çoğunlukla 30 lu yaşlardan sonra yapılır.

Orta yüz germe ameliyatı yüzümdeki tüm yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırırmı?

Orta yüz germe ameliyatında cilt ve cilt altı doku gerilmeden, aşağı sarkmış dokular derin seviyede yukarı kaldırılır aynı zaman da alın ve şakak bölgesi de gerginleştirilir. Eğer sizin cildinizde elastikiyet kaybı ve boyunda sarkma varsa sadece orta yüz germe ameliyatı yeterli olmayabilir. Klasik yüz germe ile orta yüz germe ameliyatı yaptırmanız gerekebilir.

Orta yüz germe ameliyatı nasıl uygulanır? İz bırakır mı?

Orta yüz germe ameliyatı ; saçlı deriden ve ağız içinden kesiler yapılarak , özel aletler yardımıyla derin dokular serbestleştirilip yukarıya taşınır. Elmacık kemikleri üzerinde dolgunluk sağlanır. Endoskopik orta yüz germe de yüzün üst ve orta kısım dokuları yukarı alınarak yukarda yeni yerlerine tespit etmektir. Saçlı deri de saçköklerine dikkat ederek uygun kesi yapılır ve uygun şekilde dikilir bu nedenle rahatsızlık verici iz kalmaz.

Ameliyat sonrası daha genç görünüm ortaya çıkar ve ağız kenarındaki oluklar kaybolur. Ameliyat ortalama 1.5-3 saat sürer. Eklenen cerrahi müdahaleye göre (göz kapağı estetiği, yağ enjeksiyonu gibi) süre uzar.

Ameliyat sonrası nasıldır?

Ameliyattan sonraki ilk 24-48 saat yüzde şişlik belirgin olabilir. Yüzünüz olduğundan daha büyük ve dolgun gözükür. Yüzün son halini alması 2 ayı bulabilir. 1. haftadan sonra işinize geri dönebilirsiniz.

orta yüz germe infografik