Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Çene ve Yanak Şekillendirme

Çoğunlukla doğumsal, bazen geçirilmiş kaza sonrası yüzünüzde bazı kemik bölümleri az gelişmiş olabilir. Yüzün oranlarını etkileyen bu durumlarda; çene kemiği ucuna, çene kemiği dış kenarına, elmacık kemiği üzerine silikon protez yerleştirerek yüzdeki simetriyi ve orantılı görünümü sağlamak mümkün.

Aynaya baktığınızda alt çene ucunuz burun ucu hizasının çok gerisinde ise, boyun bölgeniz dolu ve kısa görünümdeyse çene ucu estetiği için uygun olabilirsiniz. Estetik cerrahınızla görüşmenizde fayda var.

Bazen de çene ucunuz olması gerekenden çok çıkıntılı olabilir. Bu durumda da çıkıntılı kısım törpülenerek yüze daha yuvarlak hatlar kazandırılır. Bu ameliyatlar yağ enjeksiyonu ile birlikte yapılabilir.

Çene ucu estetiği nasıl yapılır?

Genel anestezi altında ağız içinden kesi yapılır, çene ucu bölgesinde büyümeyi sağlayacak uygun büyüklükte silikondan bu bölge için üretilmiş protez yerleştirilir.Uygun şekilde tespit edilir. Ağız içinde yapılan kesi sizde kalıcı rahatsızlığa yol açmayacaktır.

Çene ucu küçültme ameliyatında da yine ağız içinden kesi yapılarak çene ucu traşlanır.

Ameliyat sonrası nasıldır?

Ameliyat sonrası ağrı hafif derecededir. İlk 24-48 saat şişlik ve morarma olabilir. İlk 5 gün yumuşak çiğnemesi kolay besinlerle beslenmenizi ve her yemek sonrası ağzınızı önce su ile sonra betadine gargara ile çalkalamanızı öneriyorum. Ağız içinde kullanılan dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Çenenizin son halini alması 1 ayı bulabilir.

çene ve yanak germe infografik