Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Fiyatları

Yıllar içinde liposuction uygulamalarında gelişmeler olmakta ve bir takım enerjilerin ( ultrason – ses enerjisi , laser- ışık enerjisi, titreşimli kanüller- mekanik enerji) etkisinden faydalanılmaktadır. Vaser ( ultrasonic liposuction) uç kısımlarından ultrason yayan prob gibi kanüllerle yağ dokusu eritildikten sonra yine ince uçlu kanüllerle emilmektedir. Böylece hem yağ dokusu sıvı hale gelmekte hem de yağ seçici özelliği ile damar- sinir hasarı daha az olmaktadır. Bu da daha az şişlik ve morluk demektir. Ultrasonik dalgaların ciltte sağladığı ısınma sıkılaştırıcı etki yaratır. Teknik lokal+ sedasyon ( uyku hali) ya da genel anestezi ile uygulanabilir. Tek bölge için lokal anestezi+ sedasyon daha uygundur. Özellikle basen, bel göbek gibi bölgesel yağ dokusunun fazla olduğu alanlarda çok iyi sonuçlar alabiliriz. Erkek ve kadında karın bölgesinin 3 boyutlu şekillendirilmesine olanak sağlar.
( vaser hi-def). 2019


Hastanede yatmanız gerekmez ya da en fazla 1 gece yatarsınız. 3. günden sonra banyo yapabilirsiniz. Özel korsenin 5-6 hafta giyilmesi uygundur. Sonrasında spora başlayabilirsiniz.
Her Plastik Cerrahi ameliyatında olduğu gibi güvenli cerrahi temel prensip. Her kişinin cilt elastikiyeti, kas yapısı, bölgesel yağlanması birbirinden farklı özellikler gösterebilir. Bu alacağımız sonucu etkileyecektir. Önemli olan kişide risk faktörü oluşturmadan ( yağ veya pulmoner emboli) ve zarar vermeden ( çökmeler, yapışıklıklar) ve etkili ( yeterli incelme ) sonuç almaktır. Kilo boy oranı, cilt elastikiyeti, doğum, çatlakların olup olmaması gibi faktörlerde önemlidir. Karın germe gerektirecek kadar sarkıklığı olan bir kişide ek olarak rektus diastazı ( karın önduvarındaki iki paralel uzun kasın ayrı olması, doğumlar sebebi ile) da var ise cilt belli bir yere kadar sıkılaşır. Tek başına vaser yeterli olmaz. Ancak karın germe de eklenirse sonuç mükemmel olacaktır.
Yapısal olarak kalın bir bacak yapısı var ise benim müdahale edeceğim alanlar basen, bacak önyüz, bacak arası, diz içi, ayak bileği, diz çevresi yağlardır. Bacağı incecik yapmak adına çok geniş alanda çalıştığımızda her ne kadar damar ve sinir hasarı az olsa da lenfatik ( doku arası sıvıyı toplayan sistem) ağa vereceğimiz zarardan dolayı ödem daha fazla olacak bu da iyileşmeyi olumsuz etkileyecektir. Alınan sonucu da etkileyecektir.
Son olarak teknikler mucize gibi öne sürülse de önemli olan uygulayan kişidir. ‘Önce zarar verme’ ilkesi burada da geçerlidir. Kişinin kg olarak vücudunun % 8.4 den fazlasının yağ olarak alınması risk oluşturur. Güvenli ellerde olmanız dileklerimle…