Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetiği nedir? Neler yapılır?

Genital bölgenin estetik ve genç normlara uygun olması demek; dış dudakların belli dolgunlukta ve diri olması, venüs tepesinin çok dolgun yada çok düz olmaması, bacaklarınızı kapattığınızda iç dudakların dışarıdan gözükmemesi, vajen girişinin aşağıya doğru elips şeklinde olması ve ve bacaklar dizlerden kıvrılarak açıldığında vajen girişinden vajina içinin  gözükmemesidir.  Aynı zamanda genital bölge cildinin  vücuda göre daha koyu renkli  olmaması da estetik kabul edilir.

Sıklıkla yaptığım ameliyatlar; vajina daraltma(vajinoplasti), iç dudakların küçültülmesi (labioplasti), dış dudakların sarkıklığının giderilmesi, yağ enjeksiyonu ile dış dudakların ve venüs tepesinin dolgunlaştırılması, venüs tepesine liposuction yapılarak o bölgenin çıkıntısının azaltılması ameliyatlarıdır.

Vajina daraltma ameliyatını kimler yaptırmalı?

Eğer özellikle son doğumdan sonra cinsel birleşmeden aldığınız haz azalmışsa, eşinizde aynı konudan şikayetçi ise, cinsel birleşme sırasında gaz çıkışına benzer bir ses çıkıyor ve bu durumdan çok utanıyorsanız, hatta gaz çıkışı sesi siz oturur kalkarken, spor yaparken oluyorsa bu ameliyata ihtiyacınız var demektir.

Ben sizi muayene ettiğimde de vajina girişini çok geniş ve düzensiz bulmuşsam, vajina genişliğinizi de fazla olarak değerlendirirsem, bacaklarınızı dizden kırarak yanlara açtığınızda vajina arka duvarını görebiliyorsam ameliyat için uygunsunuz demektir.

Ameliyat nasıl yapılır?

Ameliyatı genel anestezi altında yapmak uygundur. Ortalama 1.5 saat sürer. Ameliyat sırasında vajen iç örtüsünü  daraltırken aynı zamanda gevşemiş olan vajina duvarı kaslarını da sıkılaştırırız. Asıl daraltıcı etkiyi yapanda bu kasların sıkılaştırılmasıdır.

Ameliyat sonrası çok ağrı  olurmu?

Kesinlikle hayır. Hafif bir sızlama ve benim yerleştirdiğim tampon nedeni ile dolgunluk hissi olabilir. Tamponu çıkardıktan sonra büyük oranda rahatlayacaksınız. Dikişleriniz kendisi eriyecek. Cinsel ilişkiye 3-4 hafta ara vermenizi istiyorum.

Labioplasty ameliyatı ne demektir? Hangi durumda yapılır?

Labioplasty iç ve dış dudaklar için uygulanır. İç dudaklar bazı kişilerde doğuştan bazı kişilerde de normal doğum  ve tekrarlanan cinsel ilişki ile yıllar içinde büyür. Bu duruma dış dudakların küçüklüğü ya da az gelişmişliği de eşlik edebilir. Normalde bacaklarınızı birleştirdiğinizde  iç dudakların gözükmemesi gerekir.İç dudakların büyük olması hem estetik yönden hoş bir görüntü yaratmaz, hem hijyeni sağlamak zordur. Hatta bazen o kadar büyük ve sarkık olur ki cinsel ilişki de bir takım probleme neden olur.

Klitorisin üzerine yığılmış olan fazla ve sarkık dokunun uygun şekilde uzaklaştırılmasıda bir diğer ameliyatdır. Klitorisin önündeki perdeyi ortadan kaldırdığı için sizin cinsel ilişkiden alacağınız hazzı artıracaktır.

İç dudaklar küçültülürken dış dudaklar yağ enjeksiyonu ile daha diri ve genç görünüme kavuşturulabilir. Çok sarkık ve gevşek bir görünümü varsa toparlanabilir.

Ameliyat sonrası hastanede kalmam gerekir mi? Kalıcı duyu kaybı oluşurmu? Kızlık zarı zarar görürmü?

Ağrı derecelendirmesi olarak labioplasty ameliyatları hafif derecede ağrı hissedeceğiniz ameliyat grubundadır. Genel anestezi altında uyguluyorum. Ameliyat sonrası 6 saat hastanede kalmanız yeterlidir. Ameliyattan sonraki 3. gün işinize geri dönebilirsiniz. 3 hafta süre ile cinsel ilişkiye ara vermeniz uygundur. Dikişleriniz kendiliğinden eriyecektir.

Tanımlanmış son ameliyat teknikleri ile iç dudakları doğala en yakın şekilde, duyu kaybına neden olmadan küçültmek mümkün. Kızlık zarı tamamen ayrı bir anatomik yapıdır ve iç dudakların küçültülmesi kızlık zarınıza zarar vermez.

genital-bolge-ameliyati-001