Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Başarılı Bir Liposuction İçin Hazırlık İpuçları

İlk kez tanıtılmasından bu zamana kadar, liposuction ameliyatı en çok talep edilen vücut şekillendirme işlemleri listesinin en üstünde bulunmaktadır. Liposuction ameliyatı diyet ve egzersiz ile vücuttan atılamayan istenmeyen yağ hücrelerini gidermek için çok yönlü, etkili ve güvenli bir yöntemdir. Yine de liposuction kötü uygulanırsa veya gerekli hazırlıklar yapılmazsa istenmeyen komplikasyonları bulunabilen ciddi bir uygulamadır. En iyi sonuçlar için, sizin için hazırladığımız ipuçlarını takip edin.

Sağlığınız ve Kilonuz Hakkında Açık Olun

Bir liposuction ameliyatı planlamaya başladığınızda, öncelikle bir liposuction adayı olarak uygunluğunuzu tartışmak için plastik cerrahınızla görüşmeniz gerekir. Bu görüşmede, plastik cerrahınız genel sağlığınız, önceki ameliyatlarınız, aldığınız ilaçlar, sahip olduğunuz alerjiler ve daha fazlası hakkında bir çok soru soracaktır.  Kilo alma ve kilo kaybı, özellikle de liposuction gibi kozmetik cerrahi işlemlerini etkileyebilir. İdeal kilonuzda veya bu kiloya yakın olmanız size en iyi sonuçları verecektir.

Cerrahi Öncesi Güvenli Olmayan İlaçlar ve Takviyelerden Kaçının

Plastik cerrahınız, liposuction ameliyatından önce kendinize bakım yapmanıza yardımcı olacak açık talimatlar verecektir, bu yüzden ameliyat öncesi yapmanızın yasaklandığı durumlara dikkat edin. Bazı ilaçlar, takviyeler ve vitaminler, liposuction ameliyatı öncesinde bırakılmalıdır.

Kaçınılması gereken ilaçlardan bazıları kan sulandırıcı ilaçlar, vitamin takviyeleri ve doğum kontrol haplarıdır.

Sigara İçmeyi Durdurun

Sigara içmek, liposuction da dahil olmak üzere herhangi bir ameliyattan önce risk faktörlerini artırmanın en hızlı yollarından biridir. Sigara içen hastaların iyileşmesinde gecikme, enfeksiyon ve birçok sorun yaşadığı bilinmektedir.

Liposuction Ameliyatından Önce Kilonuzu Koruyun

Liposuction ameliyatına karar verdiyseniz kilonuzu korumaya dikkat edin. Eğer ideal kiloda değilseniz öncelikle ideal kiloya ulaşmanız ve sonrasında ameliyat olmanız önerilebilir.