Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Bu Yaz Cildinizi Korumak İçin Basit Yollar

Ultraviyole A (UVA) ve ultraviyole B (UVB) radyasyonuna uzun süre maruz kalmak cilt için oldukça zararlıdır ve cilt kanserine neden olabilir. Genellikle çok fazla dikkat edilmeyen güneşten korunma sorunlara neden olabileceği için sizler için yaz boyunca cildinizi korumak için kullanabileceğiniz basit ipuçlarını paylaşmak istedik.

Her zaman güneş kremi kullanın: Yaz aylarında yüksek koruma faktörlü başarılı bir güneş kremi kullanmadan asla dışarıya çıkılmamalıdır. Hava kapalı olsa bile güneş bulutların arasından size zarar verebilir. Yüzerken veya terlediğinizde güneş kreminin etkisi kaybolmaktadır. Bu nedenle her saat başı güneş kremini yeniden uyguladığınızdan emin olmalısınız.

Güneşin en yoğun olduğu saatlerden kaçının: 10:00-16:00 saatleri arasında dışarıda kalmayın, çünkü bu periyot genellikle UV radyasyon açısından en yoğun olduğu zamandır. Dışarı çıkmanız gerekiyorsa, gölgede kalmaya veya koruyucu giysiler giymeye çalışın.

Güneş gözlüğü kullanın: Polarize güneş gözlüğü, göz çevresindeki hassas cildi hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyabilir ve katarakt gelişmesini önleyebilir.

Şapka kullanın: Geniş bir ağza sahip şapka, boynunuz ve kulaklarınızın yanı sıra, tüm yüzünüz için koruma sağlayacaktır.

Sağlıklı yaşayın: Cildinizin UV ışınlarına karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacak birçok yaşam tarzı değişikliği yapabilirsiniz. Eğer sigara içiyorsanız derhal bırakın. Protein, taze meyve, sebze ve tam tahıllarla dolu sağlıklı bir beslenme düzenine ayak uydurun ve çok fazla su için. Bol bol egzersiz yapın ve tam bir gece boyunca vücudunuzu dinlendirin.