Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Burun Estetiği İle Burundaki Kötü Görüntüye Son

Başarılı bir burun estetiği ameliyatından söz edebilmek için, güzel görünen ancak ameliyatlı olduğu fark edilmeyen bir burun yapısı oluşturulması gereklidir. Hastanın yaşı, anatomik yapısı, yaralarının iyileşme süreci ve vücudunun ameliyata verdiği reaksiyonlar ameliyatın başarısını etkileyebilmektedir.

Burun estetiğindeki amaç nedir?

Amaç; yüzle uyum içinde olan, doğal bir görünüme sahip burun oluşturulmasıdır.

Burun estetiği(rinoplasti) nedir?

Burun estetiği, genetik ya da sonradan oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Ayrıca hastanın nefes almasını engelleyen durumların ortadan kaldırılabilmesi için kemik ve kıkırdak eğrilikleri de düzeltilebilmektedir.

Estetik cerrahi de en çok yapılan operasyonlardan bir tanesi de burun estetiği ameliyatıdır. Ameliyat sonrasında yüzde morluklar ve şişlikler görülebilir. Ancak iyileşme sürecinin devamında bunlar yavaş yavaş düzelmeye başlar. Bu operasyonlar kişinin gülüşünü değiştirmez. Aksine kişide gülüş ve burun uyumunun yüze yansımasını sağlar. Bu tarz yapılan ameliyatların içinde en az ağrıya sebep olan bu ameliyatlardır. Her hasta için, burunda olan sorunun doğru analiz edilerek, ameliyatın planlanması gerekir. Planlanan her türlü detay sonucu etkilemektedir.

Burun ameliyatlarında kanama olur mu?

Genel olarak burun cerrahisi kanamalı ameliyatlar arasında yer almamaktadır. Ancak hastanın kan pıhtılaşmasıyla ilgili bir sorunu varsa yapılacak tetkikler ve analizler sonucunda bu öğrenilmelidir. Kan sulandırıcı tarzda olan ilaçların ameliyattan önce bırakılması faydalıdır. Ameliyat sonrasındaki ilk iki günde hafif pembesi kanama normal sayılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı ne zaman olunabilir?

Kişinin herhangi bir sağlık sorunu olmadığında ve 18 yaşını geçtiğinde burun estetiği ameliyatını her zaman olabilir.

Burun estetiği ameliyatının başarı oranı hastaya bağlı olduğu kadar doktorun bilgili ve deneyimli olmasına da bağlıdır. Hastada cilt ve kıkırdakların kalın ya da ince olması, kıkırdak ve kemikte oluşan yaralanmalar ve vücudun doku iyileşme becerisi de ameliyatın başarısını etkilemektedir.