Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Çocuklar İçin Güneşten Korunma İpuçları

Çocuklar aşırı güneş ışınlarına maruz kalmalarına bağlı olarak güneş yanığı oluşumu gibi sorunlara yatkındır. Yaklaşan ilkbahar ve yaz mevsiminde çocuğunuzun cildini korumak için ipuçları şu şekildedir;

YÜKSEK GÜNEŞ IŞIĞI ZAMANLARINDAN KAÇININ

Çocuklarınızı güneşten korumanın en iyi yollarından biri, UV ışınlarının en fazla olduğu saatlerde dışarıda kalmamaktır. Bu periyot genellikle 10:00-14:00 arasındadır. UV ışınları bulutlara kolayca nüfuz edebildiği için bulutlu veya serin günlerde bile korunma gereklidir.

GÜNEŞ KREMİ

Altı aydan küçük çocuklar güneş kremi kullanmamalıdır. Bununla birlikte, 6 aydan büyük tüm çocuklar yüksek güneş koruma faktörüne sahip bir güneş kremi kullanmalıdır. Tam, uzun süreli kullanım için özellikle çinko oksit veya titanyum dioksit içeren güneş kremi ürünleri seçilebilir.

En az iki saatte bir, yüzme veya terleme gibi durumlara karşı güneş kremi yeniden sürülmelidir. Ayrıca güneş kremini serin bir yerde sakladığınızdan ve hala iyi olduğundan emin olmak için daima son kullanma tarihini kontrol edin.

Diğer güneş kremi ipuçları:

PABA içeren güneş kremi ürünlerini kullanmayın

Hassas ciltler için iyi olan titanyum dioksit içeren güneş kremi için tercih edin

Yüksek SPF dudak kremi kullanarak dudakları koruyun

Vücudun ayakları, elleri ve kulakları da dahil olmak üzere maruz kalan tüm bölümlerini kaplamayı unutmayın.

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Güneş ışınları sadece cilt için değildir. Güneşe maruz kalma, gözlere zarar verebilir ve bu da yanmış bir korneaya neden olur.  Gözleri korumanın en iyi yolu güneş gözlüğü takmaktır. Gözlerinizi UVA ve UVB ışınlarından koruyacak %100 UV koruma etiketine sahip bir güneş gözlüğü tercih etmeyi unutmayın.