Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Emzirme ve Meme Estetiği

Emzirme ve Meme Estetiği

Meme estetiği yaptırmayı, ancak gelecekte emzirmeyi mi düşünüyorsun? Bu konuyla alakalı çekincelerin mi var? O halde yalnız değilsin. Özellikle meme estetiği yaptırmayı düşünen kadınlar arasındaki başlıca endişelerden biri, meme estetiğinin emzirme kabiliyetini etkileyip etkilemeyeceğini ve göğüslerinin hamilelik sonrasında değişip değişmeyeceğidir.

Meme estetiği ve emzirme konusunda birçok faktör bulunmaktadır. Ancak yine de meme estetiği olan kadınların emzirme kabiliyetini kaybedebilecekleri ihtimalinin bulunduğunu anlamak önemlidir. Son gelişen tekniklerle emzirme fonksiyonu kaybolmadan memeleri dikleştirmek mümkündür…

Meme Protezleriyle Emzirme

Çoğu durumda, standart meme büyütme ameliyatı olan kadınlar herhangi bir sorun yaşamadan emzirmeyi sürdürürler. Bununla birlikte, ameliyat sonrası emzirme garantisi de yoktur. Emzirmeyle alakalı komplikasyonlarla karşılaşan kadınların küçük bir yüzdesinde implantın kesi yeri, meme cerrahisinin türü ve ameliyatı yapan cerrahın becerileri etkilidir. Meme büyütme ameliyatında kesinin meme başından yapılması emzirme kabiliyetini tehlikeye atabilir, çünkü bu bölgede sinirler ve süt kanalları bulunmaktadır.

Hangi Kesi Yeri?

Meme büyütme estetiği sırasında protezlerin yerleştirilebileceği 3 bölge bulunmaktadır.

Göğüs kıvrımının hemen altından yapılacak göğüs altı kesisi ile protez yerleştirilebilir. Bu kesi bölgesi izin görünme ihtimalini, azaltması nedeniyle en sık tercih edilen bölgedir.

Koltukaltında açılan kesiden de protez yerleştirmek mümkündür. Son kesi yeri ise meme başının alt kısmı ile memenin altına doğru inen dik bir kesi olarak yapılmaktadır. Ancak bu kesi emzirmenin tehlikeye girmesine neden olmaktadır.

Meme Küçültme veya Meme Dikleştirme

Meme küçültme estetiği ile göğüsler daha küçük hale getirilmektedir. Bunun için ise memenin içinde bulunan fazla yağ ve deri dokusu çıkartılmaktadır.   Bu işlemde meme başı yeniden konumlandırılmaktadır. Meme küçültme ameliyatında ise; orta derece de büyük olan memelerde emzirme fonksiyonu kaybolmadan küçültmek mümkün iken çok büyük memelerde ameliyat sonrası %30 oranında azalabilir.