Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Erkekler De Botoks Yaptırıyor

Erkeklerde Botoks

Estetik işlemler artık kadınların faydalandığı operasyonlar olmanın dışına çıktı. Artık erkekler de estetik uygulamalar yaptırıyorlar. Kadınlar bu uygulamaları yaptırdıklarını rahatça ifade etse de erkekler ne yazık ki estetik uygulama yaptırdıklarını reddediyor. Hatta son yapılan araştırmalar gösteriyor ki botoks yaptıran erkeklerin çoğu uygulama yaptırdıklarını kabul etmiyor. Araştırmalara göre erkekler eşlerine bile bu konudan bahsetmiyor.

Günümüzde estetik olgular çok fazla değişmese de teknolojiyle beraber artık herkes vücudunda rahatsız bulduğu bir yerini değiştirebiliyor. Bu durumda kişi kendiyle barışıyor ve etrafından olumlu yorumlar aldığında ise mutlu oluyor. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre estetik operasyon yaptıran kişiler uygulamanın ardındna özgüven anlamında kendilerine daha fazla güveniyor ve sosyal ortamlarda sivrilmek için çekinmeden kendini gösterebiliyor.

Botoks uygulamasının erkekler arasında yaygın olmasının sebebi ise şüphesiz günümüzün ekonomik koşullarında iş bulma yükümlülüğü. Daha çekici olmak gün geçtikçe kariyer planlamasında daha fazla kazandırıyor. İş verenler çalışanlarının bakımlı ve dikkat çekici olmasını istiyor.erkeklerde botoks uygulamasıyla istedikleri güveni alarak daha iyi bir rekabet içine giriyor. Botoks uygulamasıyla erkekler de kendine olan güvenlerini kazanarak ilişkilerinde bir adım öteye gitmekten çekinmiyorlar.

Botoks uygulamasının ne olduğundan ve ne işe yaradığından kısaca bahsetmek gerekirse, deri altına enjekte edilen maddeler ise istenen görünüme kavuşmak olarak adlandırılabilir. Botoks işleminde botilinum toksin adı verilen bir madde kullanılmaktadır. kas içine enjekte edilen bu madde kırışıklıklara neden olan kasların rahatlamasını sağlayarak kişinin daha genç görünmesine neden olmaktadır..

Botoks sadece kırışıklık tedavisinde değil, aynı zamanda migren, aşırı terleme, kas spazmı, temel titreme ve yüz felci gibi durumlarda da rahatlıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir.