Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Cerrahi İşlemler

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Cerrahi İşlemler

Estetik cerrahi işlemleri uygulatan insanları düşündüğünüzde aklınıza ilk olarak hangi cins geliyor? Büyük ihtimalle gözünüzün önüne ilk gelen kadınlardır. Görünüşünden memnun olmayan, daha genç görünmek isteyen ve kendine olan güvenini kazanmak isteyen kişiler estetik işlemleri tercih etmektedir. Kadınlar çok sayıda estetik cerrahi işlemi yaptırsa da günümüzde erkekler de estetik cerrahi işlemlerini sıklıkla tercih etmektedir.  Peki, erkekler en çok hangi estetik işlemleri tercih ediyor?

Liposuction

Liposuction hem erkekler hem de kadınlar için popüler bir yöntemdir. Vücudunda fazla yağ bulunmasını istemeyen tek cins kadınlar değildir. Erkekler de vücutlarındaki inatçı yağlardan kurtulmak için liposuction uygulamasını tercih etmektedir. Liposuction, vücudunuzun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Ancak en çok kollar, karın, kalça ve uyluklara uygulanmaktadır. Aynı zamanda six packlere sahip olmak isteyen erkekler yine liposuction uygulamasına başvurmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı

Gözler sıklıkla ruhun penceresi olarak kabul edilir. Eğer bu doğruysa göz kapaklarınız ise perdedir. Göz kapaklarınız yaşlı görünüyorsa, bu sizi de yaşlı gösterecektir. Yaşlandıkça, gözlerinizin çevresindeki cilt sarkmaya başlar ve üst göz kapaklarının sarkmasına da neden olur. Göz kapağı estetiği olarak da bilinen göz kapağı ameliyatı, bu sorunları düzeltir, cildi ve kasları sıkılaştırarak genç bir görünüm elde etmeyi sağlar.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burnunuz yüzünüzün tam ortasındadır ve yüzün geri kalanına tam olarak uymuyorsa biçimsel olarak sorunlara neden olabilir. Burnun yüz ile uyumlu olması kişinin özgüvenini arttırmaktadır. Erkeklerin en sık tercih ettiği estetik ameliyatlardan biri de burun estetiğidir. Burun estetiği ameliyatı ile nefes alma gibi fonksiyonel sorunların yanı sıra şekil olarak estetik görünümü etkileyen sorunlara da çare bulunmaktadır.

Meme Küçültme Estetiği

Bu belki de şaşırtıcı gelebilir ancak erkeklerin en sık yaptırdığı estetik uygulamaların arasında meme küçültme ameliyatı da bulunmaktadır. Jinekomasti olarak da bilinen erkeklerde meme büyümesi sorunu için meme küçültme estetiği tercih edilmektedir.