Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Facelift Sonuçlarını Geliştirecek İpuçları

Facelift, yüz germe işlemi olarak da bilinmektedir. Günümüzde facelift çok fazla tercih edildiği için oldukça popülerdir. Yüz gençleştirme işlemleri arasında en iyisi olan facelift, gençliğinize geri dönmenizi sağlar. İyi bir yüz germe işleminin etkileri oldukça uzun sürmektedir. birkaç yıl sürebilir. Ancak facelift işleminin ardından bazı ipuçlarıyla bu etkiyi daha da uzatmak ve görünümünüzü korumak mümkündür. İşte o ipuçları;

Yüz germe uygulamasının ömrünü uzatmak isterseniz güneş kremi kullanmak şarttır. Güneş kremi kullanmak facelift işlemi yaptırmasanız da cildinizin sağlığı açısından çok önemlidir ve mutlaka kullanılmalıdır. SPF 30, hem UVA hem de UVB ışığını filtrelemek için geniş spektrum olduğu sürece günlük kullanım için iyi bir seçenektir.

Estetisyeniniz, cilt türünüze, yaşam evrenize ve tercihlerinize uygun tüm ürünler konusunda size bilgi verebilir. Her gün yanlış ürünleri kullanmak cildiniz için çok az şey yapacaktır. Cildinizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan ürünlere ihtiyacınız var ve bunları her gün kullanmanız gerekiyor.

Stresle başa çıkmak da çok önemlidir. Stres erken yaşlanma için önemli bir kaynaktır. Araştırmalar stresin beyini, kalbi ve cildi etkilediğini gösteriyor. Çok uzun süre stres olduğunda, DNA’mız değişir ve bu yaşlanmayı hızlandırır. Stresin sağlıklı bir şekilde açığa çıkmasının yollarını bulmak, yüzünüzün ömrünü ve hatta hayatınızı da uzatabilir!

Yaşlanma ile başa çıkabilmek için cildi desteklemekte önemli olan çeşitli yollar vardır. Kırışık azaltma ve hacim artışına yönelik enjekte edilebilir tedavilerin yanı sıra, kollajen büyümesini teşvik eden cilt bakımlarını da belirli aralıklarla uygulamanız sonuçların kalıcılığına etki edecektir.