Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Gözleriniz bu ödülü haketti

Gözler kalbin aynasıdır derler.. Çok doğru. Ruh halinizi ilk önce gözleriniz ele verir. Neşeli, mutlu iken gözlerinizin içi parlar. Üzgünken biraz sönük. Ah bu gözler neler gördü, neler yaşadı değil mi? Bebeğiniz ilk adımını attı, göz bebekleriniz büyüdü, inanamadınız. Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda o kadar çok gülmüştünüz ki gözlerinizden yaşlar geldi.

Sizin çocuğunuz da benimki gibi uyumuyorsa gözlerinizden uyku akarken kapatamadınız onları. Oğlan askere gitti, uykusuz geceler de şişti biraz gözler. Peki son yıllarda gözleriniz size ihanet ediyor mu? Eskiden yani 35-40 tan önce ne güzel göz makyajı yapardınız. Ama şimdi tonlamalar kıvrım bölgesinde gizli kalıyor mu? Sabah çok dinlenmiş kalkıyorsunuz. Fakat aynada yorgun bir yüz ifadesi mi var? Çok mutlusunuz. Ama arkadaşınız ‘ Niye öyle duruyosun? Birşeye  mi üzüldün?’ diye soruyor da sizde biraz içerliyor musunuz? Çok mutlusunuz oysaki. Hep bu gözler yüzünden. Ama onlarada hak verin, yoruldular.

Peki ne yapmak gerek? Bir kere bu durum da şuna karar verin: yani siz mutlusunuz gözler mutsuz, siz dinlendiniz ama altlarda torbalanma var sanki yorgun gibi, siz enerjiksiniz kitap okuyacaksınız, tv seyredeceksiniz ama gözleriniz görme alanınızın üzerine yığılıyor sizi yoruyorsa, sizde her sabah yorgun bir yüzle karşılaşmak istemiyor ve kendinizi daha genç ve enerjik bulmak istiyorsanız göz kapağı estetiği için uygun olabilirsiniz. Yaş önemli. 35 yaş öncesi genelde ihtiyaç olmaz.

Ben ne yapacağım da gözlerle barışacağız yeniden. Sarkmış ve kırışıklı deriyi izler gizli kalacak şekilde alacağım. Ama bunda ‘kararında’tabirine çok uyacağım. Hani yemek yaparken lezzetin püf noktası kararında malzeme kullanmaktır ya, çok su ya da az su değil kararında su gibi. Bu da biraz öyle. Cildi çok alırsam gözler açık kalır, az alırsam yetersiz olur. ‘ Kararında’ Sonra fıtıklaşmış yağ dokularını yani göz altı torbalarını temizleyeceğim yine ölçülü.

Eğer göz kapağınızın yanakla birleştiği yerde çökmeler oluklar varsa yağ enjeksiyonu eklemem gerekebilir. Yağ hücrelerini vücudunuzun göbek, bacak içi gibi bölgelerinden alıp kök hücre halinde uygun miktar seviyeye vereceğim. Tabii bunları yaparken gözünüzü alt- üst ve yanak olarak bütün kabul ediyorum. Gençleştirmeyi de bu doğrultuda yapmalıyım. Birinden birini eksik bırakırsam gözleriniz sözünüzü dinlememeye devam eder.

Korkuyor musunuz? Korkmayın. Başarılı cerrahi izleri ince çizgi şeklinde üstte kıvrım bölgesine allta kirpik diplerinden geçecek şekilde iz olan ancak yıllar içinde belirsizleşen, konturları ve dolgunluğu düzgün, göz şeklinin güzel olduğu cerrahidir. Ağrısı çok az daha çok sızlama gibi. Aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Gözleriniz bu ödülü haketti. Sevgiler…

Hep mutlu olun…

Op. Dr. Elif Eren Aydın

info@eliferenaydin.com

Telefon: +90 541 301 96 10 | +90 216 504 12 46