Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Güzellik İçin Gerekli Vitaminler

Çocukken, hayatınız için önemli bir temel oluşturan A, B ve C vitaminlerini öğrenirsiniz. Sağlığınız söz konusu olduğunda bu ders önemlidir, çünkü A, B, C, D ve E vitamini güzelliğinizi de geliştirmektedir. Vücudunuz vitamin aldığında daha sağlıklı bir görünüm kazanırsınız. Bu nedenle beslenmenizin doğal gıdalarla dolu olduğundan emin olmak önemlidir.

A Vitamini – A vitamini, sivilce, egzama, güneş yanığı ve diğer cilt sorunlarını tedavi etmeye yardımcı olur. Kırışıklıkları azaltmak ve cildi UV ışınlarına karşı korumak için cilde uygulanabilir. A vitamini, meyveler, sebzeler, yumurta, tam yağlı süt, tereyağı, et gibi ürünlerde daha fazla bulunur.

C vitamini – C vitamini cildinizi güneş hasarına ve cilt kanserine karşı korur. C vitamini aynı zamanda yaşlanmaya bağlı cilt renk değişikliğini ve kırışıklıkları tersine çevirir. Taze meyvelerde, özellikle narenciye ve sebzelerde bulabilirsiniz.

D vitamini – D vitamini, sedef hastalığının tedavisinde iyi bir doğal yoldur. Ayrıca, saç foliküllerinin güçlenmesine de yardımcı olur. Daha fazla D Vitamini almak için beslenmenize sardalya gibi yağlı balıklar ekleyebilirsiniz.

E vitamini – E vitamini, saçlarına parlaklık verir ve büyümeyi sağlar. Sadece bu değil, E Vitamini cildi yaşlanmaya karşı da korur. Günlük önerilen dozu almak için beslenmenize tahıl, yağ, et, kümes hayvanları ve daha fazlasını ekleyin.

Tüm bu vitaminler, güzelliğinizi iyileştirmenin doğal bir yoludur. Ancak, bazen fazladan bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda bazı kozmetik estetik uygulamalarıyla cildinize hak ettiği değeri verebilirsiniz.