Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Hiperhidroz ve Koltukaltı Terleme Botoksu

Hiperhidroz ve Koltukaltı Terleme Botoksu

Aşırı terleme olan hiperhidroz, milyonlarca insan için büyük bir problemdir. Hiperhidrozdan bahsetmek için kişinin gerektiğinden fazla terlemesi ve bu durumun kişinin günlük faaliyetlerine engel olması gerekmektedir. hiperhidroz gibi aşırı terleme gibi sorunlar botoks tedavisiyle çözümlenebilmektedir.

Kabul edelim ki terleme kimi zaman utanç verici olabilir. Ancak terlemenin herkesi etkileyen doğal bir durum olduğunu bilmek de önemlidir. Vücut iki adet ter bezi içermektedir. Bunlar ekrin ve apokrin ter bezleridir. Vücudun sıcaklığını düzenleyen binlerce ekrin ter bezi bulunur ve vücudun sıcaklığı yükseldiğinde sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, bir kişi egzersiz yaparken veya diğer yorucu aktiviteleri gerçekleştirirken terlemeye başlayabilir ve bu ter ekrin bezlerinden gelir. Apokrin bezleri ise koltuk altı ve kasık bölgelerinde bulunur. Ekrin ter bezleri gibi, apokrin ter bezleri de vücut sıcaklığındaki artışla uyarılır. Ayrıca, kaygı, stres veya hormonlar nedeniyle de apokrin bezleri terlemeye neden olabilir.

Koltukaltı Terleme Botoksu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Botoks, yüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları yom etmek amacıyla sıklıkla tercih edilen kozmetik bir tedavi olarak bilinmektedir. Ancak botoks sadece güzellik için uygulanan bir estetik tedavi yöntemi değildir. Botoks hiperhidroz ve koltuk altı terleme tedavisinde etkili bir şekilde tercih edilmektedir.

Koltukaltı terleme botoksunda her iki koltukaltına da uygulama yapılmaktadır. İşlem sırasında koltukaltına terleyen bölgeye 20-30 adet noktaya ince uçlu iğnelerle enjeksiyon yapılmaktadır. İşlem süresi çok kısadır ve acısızdır. İşlemin acısız olması için uygulama öncesinde bölgeye uyuşturucu kremler sürülmektedir. Koltukaltı terleme tedavisi için uygulanan botoks işlemi ömür boyu terleme konusunda çözüm sağlamaz. Ancak 6-12 aylık bir etki süresi olması nedeniyle kişi uzun bir süre konuyla alakalı sorunlarını atlatmaktadır. Sürekli uygulanması sorun teşkil etmez.