Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır Mı?

Kadinlarda Sac Ekimi

Kadınlarda belirli sebeplerden dolayı saç dökülmeleri görülebilmektedir. Çeşitli ilaçların kullanımı, depresyon, stres, hormonal düzensizlikler, saçların çok fazla işleme maruz kalması ve vitamin eksikliği gibi durumlar kadınlarda en sık rastlanan saç dökülmesi nedenleri arasındadır. Bir kadının en güzel aksesuarı olan saçları çok önemlidir. Her kadın saçlarıyla gurur duymak ve bakımlı olmasını ister. Ancak bazı durumlarda dökülen saçlar yerine yenileri gelmeyebilir. Bu durumda saç derisinde meydaba gelen açılmalar estetik açıdan birçok soruna neden olabilir. Bu gibi durumlar kadınlarda dışarıya çıkma isteğini bile azaltacak niteliktedir. Ancak unutmayın ki saç ekimi işlemi sadece erkekler için değildir. Kadınlar da saç ekimi yaptırabilirler.

Kadınlar her konuda olduğu gibi saç dökülmesi konusunda da erkeklerden şanslıdır. Çünkü erkeklerde saç dökülmeleri genetik yapıdadır ve kelliğe neden olabilir. Kadınlarda ise durum farklıdır. Saç dökülmesine neden olan durumlar ortadan kaldırılır ve saç bakımları uygulanırsa kadınlarda saçlar yeniden çıkabilir. Ancak nadiren de olsa bu işlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda saç ekimi tercih edilmektedir.

 

KADINLARDA SAÇ EKİMİ GEREKEN DURUMLAR

Kadınlarda saçlı derinin her bölgesinde aynı oranda dökülmelerin görüldüğü durumlarda saç ekimi gerekli değildir. Saç ekiminin gerekli olabileceği durumlar ise şu şekildedir;

Erkek tipi saç dökülmesinde

Genellikle kulak önlerindeki saçların çekilmesi nedeniyle oluşan saç dökülmesi durumumda

Para şeklinde oluşan bölgesel saç dökülmelerinde

Yara, yanık veya benzeri durumlar sonrasında oluşan saç dökülmelerinde

 

KADINLARDA SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Kadınların bazen kesmeye bile kıyamadığı saçları çok değerlidir. Çoğu kadın saç ekimi işleminde saçlarından tamamen kopacağını ve saçların kazınacağını düşünebilir. Ancak bu durum söz konusu değildir. Kadınanada saç ekiminde kadınlığın doğası bozulmadan tıraşsız bir biçimde saç ekimi uygulaması yapılmaktadır. Bunun için enseden alınan saç kökleri saç dökülmesinin olduğu bölgelere tek tek ekilmektedir.