Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Karın Germe Ameliyatı Bu yazım Tuğba hanım için;

Evet haklısınız ameliyat isimi biraz ürkütücü. Hele birde etraftan duyulan ‘Böylee burdan buraya kadar kesmişler’ gibi hikayeler duyunca daha da zor. Karın cildi hamilelik süresince oluşan gerginlik ve çatlaklar, yüksek miktarda kilo alış verişlerle elastikiyetini kaybeder.Hamilelik dışında 15 kiloyu aşan 40 kilolara varan kilo alışverişlerde de aynı durum söz konusu. Ciltteki çatlaklar cildin yeniden sıkılaşmasına engel olur. Bu tıpkı bir bel lastiğinin içindeki liflerin kopması gibi. Sonuçta karın bölgenize bir kaç beden büyük gelen cilt  fazlalığı ortaya çıkıyor.

Genital bölge üstüne katlanan cilt hem görüntü olarak hem de hijyenin sağlanmasının güçlüğü yönünden rahatsız edici.Hastalarımın bir kısmı görüşmeye geldiklerinde öne eğilmekten, yan yatınca yana sarkan ciltten nefret ettiklerini ifade eder. Fazla cilt aynı zamanda genital bölgeninde sarkık gözükmesine sebep olur. Hamilelik boyunca artan karın içi basınç karın kaslarınızında gevşemesine neden olur. Tek hamilelikte çok problem yaratmasa. da iki ve ya daha fazla hamilelik geçirmiş bayanlarda kastaki gevşeme belirgindir. Bu nedenle ne kadar zayıflasanızda karın bölgenizdeki çömlek görünümü geçmez.  Şimdi asıl sorun ne biliyoruz: Kas gevşekliği ve cilt fazlalığı.

Karın germe ameliyatı düşünüyorsanız şöyle bir karar vermelisiniz: Dar bir giysi giydiğinizde vücut hatlarınızın düzgün bir şekilde gözüktüğü, sıkı düz fakat iç çamaşırı içinde gizli kalan ince çizgi şeklinde izin olduğu bir karınmı yoksa izsiz fakat şimdiki hali mi?

Amacım ameliyat izleri tamamen iyileştiğinde ince çizgi şeklinde olmasıdır. Bu izin olacağı yeri planlarken de yanlarda fazlalık kalmayacak şekilde mümkün olduğunca aşağıda olmasına dikkat ediyorum. Kısa ve yukarda, bikini giydiğinizde gözüken bir izden se biraz daha uzun ve aşağıda gizli kalan iz daha iyidir.  Göbek deliği etrafındaki iz ve göbek şekli ise doğala en yakın olacak şekilde olmalı. Son bilimsel gelişme ve deneyimle çok daha doğal görünümlü ve az izli göbek delikleri yapabiliyoruz.

Belki sizi tedirgin eden başka bir konu çok ağrı çeker miyim olacaktır. Karın germe ameliyatı sonrası ağrı ilr birlikte gerginlik ve sıkışma hissi de olur. Hastanede olduğunuz süre boyunca (1-2 gece) ağrı takibi ve tedavisi yapılacak. 3. günden sonra da rahatlamaya başlarsınız. Eve döndüğünüzde istirahat edin tabii ama hep yatarak değil. Ne kadar çok hareket edebilirseniz o kadar çabuk sosyal hayatınıza geri dönersiniz. 5-6. günden sonra dışarı çıkabilir, gündelik hafif işler yapabilirsiniz. 8. günden sonra araba kullanabilir, işinize geri dönebilirsiniz.

İzlerin soluklaşması, karındaki şişliklerin tam olarak geçmesi için 6 ay yeterli zamandır.
Haa bir de karıngerme ile birlikte bel ve göbek üstü liposuctionı pekçok vakada bir arada yapmak gerekir. Konturların düzgün olması için.
Görüşmek üzere…