Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Karın Germe Mi Liposuction Mu?

karın-germe-liposuction

Karın bölgesi en çok yağlanan ve deforme olan bölümdür. Hamilelik, kilo kaybı, yaşlılık, spor yapmama ve sürekli oturma gibi durumlardan dolayı karın bölgesinde sarkmalar meydana gelmekte ve yağ oluşumu gün geçtikçe artmaktadır. Elbette bu sorunların çaresi tıbbi anlamda mevcuttur. Karın bölgesi için tercih edilen estetik ameliyatların başında karın germe ve liposuction gelmektedir. Ancak hangisini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız karın germe ve liposuction arasındaki farklara değindiğim yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Karın germe mi liposuction mu ikileminde doğru kararı vermek için sorununuza odaklanmanız önemlidir. Aynı zamanda şikayetlerinizi doğru tespit etmeniz gerekmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI MI?

Karın germe ameliyatı daha çok hamilelik veya kilo alıp verme gibi durumların sonucunda karın bölgesinde sarkma görülen ve sarkmayla beraber yağlanmanın da olduğu kişilere çok daha uygundur. Karın germe ameliyatında amaç sarkan karnı düzeltmek daha gergin bir karna sahip olmaktır. Karın germe ameliyatında fazla yağ alınsa da liposuction gibi kapsamlı bir çalışma yapılmaz. Daha çok karnın sarkmasını gidermek adına gerçekleştirilen bu işlem hızlı kilo alıp veren kişilere önerilmez.

LİPOSUCTİON MU?

Liposuction yani yağ aldırma işlemi karın bölgesinde yağlanma olan diyet ve spor yapmasına karşın yağlarından bir türlü kurtulamayan kadınların tercihi olmalıdır. Çünkü karın bölgesindeki yağlar erimesi en zor olan yağlardır. Bir de oturarak çalışıyorsanız bu yağların erimesi imkansız diyebiliriz. Bu nedenle liposuction size göre olabilir. Liposuction ile karın bölgesinin dışında vücudun diğer bölgelerindeki yağlar da alınmaktadır. Bu sayede daha düzgün bir görüntü sağlanabilmektedir.

Karın germe ve liposuction arasındaki farklardan bahsettik. Şimdi seçim zamanı sizin.