Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Kariyer ve Estetik İlişkisi

Kariyer ve Estetik İlişkisi

Estetik yaptırmak çağımızda oldukça olağan bir durum haline gelmeye başladı. Elinde böyle bir imkan varken vücudunda beğenmediği bölgeleri sorun halinden çıkartmak için adım atan  o kadar çok kişi var ki. Üstelik bu kişiler sadece kadınlardan oluşmuyor. Artık erkekler de estetiğe farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Estetik ameliyatlar sadece kişinin kendini iyi hissetmesini ve sorunlarından kurtulmasını sağlamıyor. Aynı zamanda kariyer anlamında da ivmeye geçmelerine neden oluyor.

Yapılan araştırmalara göre uyumlu giyinen, güzel görünüme sahip olan, fazla kilolu olmayan ve atletik yapılı olan kişiler iş başvurularında daha başarılı oluyor. Bu nedenle kariyer ve estetik arasında bir ilişki olmaması muhtemel görünmüyor. Kişi yetişkin olduğunda ve güzel ya da yakışıklıysa bunun avantajlarını iş hayatında da yaşıyor. Bu nedenle kariyerinde yükselmek isteyen kişilerin estetik operasyonları düşünmesi çok da yanlış görünmüyor.

İnsanların her zaman estetik kaygıları olabilmekte. Ancak son dönemlerde insanların üniversiteye başlarken veya işe başlamadan önce estetik ameliyat yaptırdıklarını görüyoruz. Kendini güçlü hissetmek için kariyerinde daha başarılı olabilmek adına estetik ameliyat yaptıran kadınların sayısında da artış yaşanmakta. Kadınlar kadar erkeklerin de artık estetik operasyonları tercih ettiğini söylemeliyim. En çok tercih edilen estetik operasyon ise burun estetiği.

Konu iş hayatı olunca tüm iş verenlerin çalışanında istediği özellikle aynı oluyor. Kim enerjisi olmayan, çökmüş ve kendine bakmayan bir çalışanı olsun ister ki? Elbette hiç kimse. Bu durumda enerjisi yüksek ve dinamik kişiler dikkat çekiyor. Kariyerini önemseyen herkes artık estetik uygulamalar için başvuruda bulunabiliyor. En çok ise 22-30 yaş aralığındaki kişiler estetik işlem yaptırmak istiyor.