Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Kendiniz İçin Doğru Kozmetik Cerrahiyi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vücudunuzun belirli bir bölümünü değiştirmek istiyorsanız, bunun geleceğinize doğru atılmış büyük bir adım olduğunu ve çok sayıda düşünceyi içeren büyük bir yatırım olduğunu kabul etmelisiniz. İşte kozmetik cerrahi yaptırmaya ilişkin tüm önemli kararları vermeden önce bilinmesi gerekenlerden bazıları.

Ameliyatın Ardındaki Akıl Gerçeği

Bıçak altına yatmaya karar verdiğinizde dikkatli olmanız gereken bir şey, neden ameliyat olmak istediğinizi araştırmaktır. Herhangi bir cerrah, söz konusu ameliyata uygun olup olmayacağınızı doğru bir şekilde değerlendirmek için niçin ameliyat olmak istediğinizi soracaktır. Bu nedenle kozmetik bir işlem istemenize neden olan sebepleri not edin ve bunu cerrahınızla açıkça konuşun.

Ne Arıyorsunuz?

Kozmetik cerrahi, kesinlikle yaşamı değiştiriyor. Ameliyatın zihinsel ve fiziksel sonuçlarını kabul etmek ve mutlu olmak için vücudunuz iyileştikten sonra aradığınızın tam olarak ne olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Danışmanız sırasında doktorunuzla konuşurken net ve emin olun.

Sizin için Doğru Cerrah Seçimi

Estetik ameliyatı düşünürken, sizin için ideal cerrahın seçimini ve kişisel gereksinimlerinize bakmanız hayati önem taşır. İstediğiniz cerrahın yerini, tecrübesini ve geçmişini göz önünde bulundurun ve ameliyat öncesinde kendisiyle iletişime geçmeden önce nasıl hissettiğinizi göz önünde bulundurun.

Uygun Musunuz?

Kozmetik cerrahi konusunda daha fazla seçenek olmasına rağmen, özellikle sağlığınız göz önüne alındığında, dikkat etmeniz gereken daha çok şey var. İstediğiniz estetik ameliyat için uygun olup olmadığınızı araştırmalı ve cerrahınızla bu konuyu detaylı bir şekilde konuşmalısınız. Ancak o zaman ameliyat sonuçlarından tamamen memnun olabilirsiniz.