Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Kol Germe Estetiği Ne Zaman Düşünülmeli?

Kol germe ameliyatı, aynı zamanda, brakioplasti olarak da adlandırılır ve üst kollardaki sarkıklığı düzeltmek için ve daha genç görünüm sağlamak adına gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Amaç, kolların alt kısmında bulunan gevşek, fazla cilt ve yağlı dokuyu ortadan kaldırmaktır. Kol germe estetiği ile kısa kollu, askısız veya mayo giymekten çekinen kişiler istedikleri kıyafetleri giyme özgürlüğüne sahip olmaktadır.

Kilo kaybı ameliyatı veya diğer yöntemlerle kilo kaybederseniz, muhtemelen kollarınızın üst kısmındaki derinin sarkması mümkündür. Hem erkekler hem de kadınlar için kilo alma sonrasında yağların üst kısımlarda toplanması normaldir. Kilo verme işleminin ardından ise cilt elastikiyetini kaybettiği için yağlar sarkmalara neden olmaktadır. İstediğiniz kiloya ulaşmak için çok çalıştıktan sonra, kollarınızdaki sarkmalar sizin utanmanıza neden olabilir. Ancak kol germe estetiği bunun çözümüdür.

Yaşlandıkça, cildinizin elastik özellikleri bozulmaya başlar. Sarkma yaşlanma sürecinin doğal bir sonucudur. Kol, karın, boyun ve uyluk gibi alanlarda sarkma olması çok daha yaygındır. Yaşlanmanın etkilerinden olan kol sarkmasından kurtulmak için kol germe ameliyatı olabilirsiniz.

Ne yazık ki, bazılarının üst kollarda sarkma yaşamasının nedeni genetik olabilmektedir. Yaşınız veya kilo verme geçmişiniz ne olursa olsun, sarkmış kollar kalıtımınızın bir oyunu olabilir. Aile bireyleriniz arasındaki herkesin bu istenmeyen karakteristiği paylaştığını fark ettiyseniz, kol germe ameliyatını planlamak için geçerli nedeniniz var demektir.

Kol germe estetiği ile kolların altında biriken ve sarkmış olan deri fazlalıkları alınmakta ve kol gerilerek yeniden şekillendirilmektedir. Böylelikle kollardaki estetik görünüm gelişmekte, kişi istediği kıyafeti giyebilmektedir.