Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İstenmeyen vücut tüyleriyle uğraşmaktan bıktınız mı? Lazer epilasyon, daha az tıraş veya ağda anlamına gelmektedir. Bu sayede pürüzsüz bir cildin tadını çıkarmak mümkündür. Tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yollarından olan lazer epilasyon, zamanınızın size kalmasını sağlar ve ömür boyu tüylerinizle alakalı hiçbir çaba harcamamanızı mümkün kılar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, cildin altındaki tüy köklerini hedef alan lazer yöntemini kullanan kozmetik bir tedavidir. Vücudun birçok bölgesinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu bölgeler arasında yüz, boyun, bikini bölgesi, göğüs, koltukaltı ve bacaklar bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon sistemi ile tüy kökleri hedef alınmakta ve lazer teknolojisiyle kişinin cilt rengine ve tüylerin kök detaylarına göre ayarlanan renk pigmenti sayesinde tüy köklerini yok etmekte ve bölgede bir daha tüy çıkmamasını sağlamaktadır. Lazer, ürettiği ısı ile tüylerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasının süresi kişiye, hangi bölgeye uygulama yapılacağına veya cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Her bölgenin seans sayısı farklı olduğu için bu konuyla alakalı net bilgi vermek mümkün değildir. Lazer epilasyon ilk seanstan itibaren etkisini göstermekte ve uygulama yapılan bölgelerde tüyler azalmaktadır. Seansların tümü tamamlandığında ise kişi pürüzsüz bir tene sahip olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon işleminin ardından güneşten korunmak son derece önemlidir. Aksi halde yoğun güneş teması sonrasında lazer epilasyonu uygulanan bölgelerde kalıcı lekeler olması mümkündür. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamasının kış aylarında yapılması çok daha doğrudur. Ancak yine de kış aylarında bile olsa mutlaka dışarıya çıkmadan önce güneş koruyucu krem kullanılması gerekmektedir. Böylelikle her şekilde önlem almış olursunuz.