Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Liposuction Mitleri ve Gerçekleri

Liposuction konusunda, nasıl gerçekleştiğinden, ne için yapıldığına kadar birçok yanlış bilgi var. Eğer liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, tam olarak karar vermeden önce liposuction efsanelerini gerçeklikten ayırmak önemlidir.

Liposuction Kilo Vermek İçindir

En büyük ve en kalıcı liposuction efsanelerinden biri, ameliyatın kilo vermenize yardımcı olduğuna, aşırı kilolu veya obez olan insanlara yönelik olduğuna sanılmasıdır. Kilo vermeye çalışıyorsanız, ister 20 kilo ister 100 kilo olsun, liposuction başlangıç noktanız olmamalıdır. Bunun yerine, ya diyet ya da egzersiz yapılması, ideal kiloya ulaştıktan sonra bir türlü yakamadığınız inatçı yağlar için liposuction ameliyatını tercih edebilirsiniz. .

Liposuction Sonuçları Anında Belli Olur

Liposuction, istenmeyen yağları alır, ancak bir süre ameliyatın sonuçlarını göremeyebilirsiniz. Bunun nedeni, vücudunuzun tedavi sonrası kendini iyileştirmek için biraz zamana ihtiyacı olmasıdır. Liposuction ameliyatından sonraki ilk aylarda, bölgede şişme olması yaygındır.

Liposuction sonrası sabırlı olunması iyi bir fikirdir. Ameliyattan hemen sonra iki parçalı bir mayoya hazır olmayabilirsiniz. Ancak birkaç hafta veya ay içinde büyük olasılıkla yeni vücut şeklinizi dünyaya göstermeye hazır olursunuz.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen liposuction uygulamasında öncelikle yağ alınacak bölge özel bir sıvı ile şişirilir ve daha sonra içi boş kanüller yardımı ile deri altına girilerek fazla yağlar parçalanarak vücuttan dışarı alınır. Uygulamanın ardından kanül ile deri altına giriş yapılan bölgelerde küçük delikler oluşmaktadır, ancak bu delikler zamanla kendiliğinden kapanarak görünmez hale gelmektedir