Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Lütfen Kalbine yeniden bağlan

“Dünya her birimiz için onu ne hale sokmak istiyorsak öyle olacaktır, onun gerçek sahipleride güleryüzlü insanlardır” – (alıntı)
Güleryüzlü ve yapıcı olmak büyük erdemdir. Negatif insanlarla negatif senaryolar üzerine konuşmak sizi garip bir mutsuzluk girdabına sokar. Uzak durmak lazım.

Çocukluğunuzu düşünün. Nasıl da her sabah mutlu, umutlu planlarla kalkıyorduk. İnsanlar zamanla inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenirler. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. İnsanların ‘tecrübeli’ dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kaybetmiş insanlara ‘tecrübeli’ diyoruz (Sigmoud Freud) Lütfen kalbinize yeniden bağlanın.
Bunları neden yazdım?

Gerek memleket meseleleri gerek özel hayatındaki olumsuz ve sıkıntılı durum nedeniyle bir türlü ters akıntıdan çıkamayan kadınlar, insanlar var.

Daha şüpheci, daha tedirgin, endişeli. Onlara diyorum ki ‘ Korkma, kıyıya doğru dik yüz, kurtulacaksın’ Bir kere biz Türk’ üz. Kararlıyız, gözüpek ve cesuruz.

Atlatırız, umutluyum. Özel hayatta ise eski eşin sana gereksiz aşağılamalarda mı bulundu ve özgüvenini mi zedeledi? Aldatıldın mı?

Güzel olmadığın için mi bunlar oldu sanıyorsun. Cevap: Hayır. Önce rahat nefes al ve diren.

Sonra çözüm bul.

Çık girdabın içinden.

Kurtul olumsuz düşüncelerden.

Hayat çok güzel.

Düşünce, endişe dalgalarını aş gel.

Huzur seni bekliyor.

Lütfen Kalbine yeniden bağlan

Op. Dr. Elif Eren Aydın