Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Ameliyatı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Meme büyütme estetiği kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Doğuştan beri küçük göğüslere sahip olan veya daha sonra bazı çevresel durumlar nedeniyle göğüslerinde hacim kaybı yaşayan kişiler meme büyütme estetiği ile istedikleri görünüme kavuşabiliyorlar. Ancak meme büyütmed ameliyatı olmadan önce bu konuyla alakalı sık sorulan soruları incelemek isteyebilirsiniz;

Farklı Göğüs İmplantları Türleri Nelerdir?

Salin implantlar steril tuzlu su ile doldurulur. Boş takılıyorlar ve memelere yerleştirildikten sonra dolduruluyorlar. Silikon implantlar tuzdan biraz daha popülerdir ve silikon jel ile önceden doldurulmuştur. Pek çok kadın, silikon göğüs implantlarının daha doğal göğüslere benzediğini düşünüyor.

Yaralarım Ne Kadar Görünür Olacak?

Cerrahi müdahalelerin her biri farklı bir miktarda potansiyel yara izi içerir, ancak görünür yara izini en aza indirgemek için her türlü çaba gösterilmektedir. Meme estetiği ameliyatlarında kesi genellikle yara izinin en az görüneceği bölgeden yapılmaktadır

Meme Büyütme Estetiğinden Donra Ne Zaman İşime Geri Dönebilirim?

Bu, yaptığınız iş türüne ve cerrahiye nasıl tepki verdiğinize bağlıdır, çünkü her hasta farklıdır. Hastaların çoğu ameliyattan 1 hafta sonrasında işe dönmeye hazır olabilirler.

Meme Büyütme Ameliyatının Herhangi Bir Riski Var Mı?

Tıpkı diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi, riskler söz konusudur. Bazı hastalar anesteziye duyarlı olabilirken bazıları önemli derecede yara izi oluşturabilir.  Genellikle seyrek olmakla birlikte, meme büyütme ameliyatına ilişkili en yaygın riskler, yara izi, ağrı, enfeksiyon ve implant sızıntısıdır.