Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme büyütme ameliyatı isteyen bayanlar

Şimdi sizi bir bayanla tanıştıracağım. Adı X.  168 boyunda ve 50 kilo. Çok genç, 22 yaşında. Evli değil, çocuğu yok. Memelerinin çok küçük olduğunu hatta olmadığını düşünüyordu. Sanki vücudunun önemli bölümü yok gibi. Ama bir yandan da ameliyat olmaktan, sonucunun ne olacağından, anne- babasının tepkisinden, çok belli olmasından, zararı olup olmadığından , korkuyor, çekiniyor, tereddüt yaşıyordu. Bir yandan da vücudunu bu haliyle sevmiyordu. Çok doğal tepkiler bunlar:

– Bana şunları sordu:
1. Silikon protez olduğu çok belli olur mu?
Plastik Cerrah olarak benim. amacım vücut ölçülerinle uyumlu, ön koltuk altı çizgisini aşmayan, protezin sınırlarının belirgin olmadığı( özellikle bikini giydiğinde fırlayacakmış gibi durmayan) bir görünüm elde etmek. Bunu elde ederken senin vücut ölçülerin, meme yapın ve boy- kilo oranın kadar ameliyat sonucu olarak ne beklediğin önemli. Bu hususlara dikkat ediyor olmak estetik ve doğal sonucu da beraberinde getiriyor ancak görmek ve dokunmak ayrı şeyier. Protezler doğal meme yumuşaklığına en yakın olacak şekilde üretilmişlerdir.
2. Ameliyat sonrası çok ağrılı mı?
Evet , Özellikle ilk 2 gün biraz ağrılı. Çünkü ben kas altına yerleştireceğim silikon protezi. Düz ve dar olan bir yapıyı gerginleştirmiş olacağız ve vücudunun buna alışması gerekecek. 2. günden sonra herşey daha iyi. Ameliyat sonrası senden ricam kollarını hep aynı pozisyonda tutmaman. Merak etme onlar düşmezler ve fazla uzağa gidemezler.’ Kol hareketleriyle başka yere kaydı protezler’ ise bir şehir efsanesi

3. Protezler ömür boyu kullanılabilir mi?
Protezler üretici firma tarafından ömür boyu garantili üretilmiştir fakat senin vücudun aynı kalmayacak ömür boyunca. Kilo alıp vereceksin, doğum yapacaksın ve hepimizin derdi yerçekimi var. Bu nedenle 10 yıl sonra bir kontrol etmek gerekebilir

4. Çok kararsızım doktor hanım, bir sn karar veriyorum, sonra değiştiriyorum. Siz beni ikna eder misiniz olmam için?
Hayır X ciğim, ben seni ikna etmemeliyim. Buna sen karar vermeli ve bana ‘Elif hanım ben karar verdim bu ameliyatı olacağım’ demelisin. Kararsız ve mutsuz bir biçimde ameliyata alırsam seni sonra daha çok mutsuz olabilme ihtimalin var. Sen mutlu olursan ben mutlu olurum.

5. Emzirebilecek miyim?
Evet. Emzirme ve meme başı duyusu ile ilgili sıkıntı olmayacak.

6. Size güveniyorum doktor hanım ama yine de korkuyorum.
Bu çok doğal. Ama pozitif düşünürsen inan herşey daha iyi olacak. Korkunu kendi kendine artırma. Etraftan duyduğun korku dolu hikayelere de çok kaptırma kendini. Herşey güzel olacak.

7. Vücudumu gördünüz? Sizce yaptırmalı mıyım?
Memelerinin küçük olması sosyal ve psikolojik olarak olumsuz yönde çok etkiliyorsa, ayna ya çıplakken bakmak istemiyor, heralışverişte ağlamak istiyorsan ve bu durum özgüvenini zedeliyorsa yaptırman yararlı olur. Ancak son kararı sen vermelisin

dr elif eren aydınEvet X ameliyatını oldu . Çok mutlu. Canını acıtan dolgulu, destekli sutyenlerden kurtuldu. Çıplakken ayna ya bakınca gurur duyuyor vücuduyla. Birazcık ta kilo aldı daha da iyi oldu. Bu ameliyat kendini iyi, güzel, özgüvenli hissetmesine yardımcı oldu tabii. Ama hayatındaki tüm sorunların çözümünün bu ameliyat olmadığının bilincinde. Yine sıkı bir şekilde ders çalışmak zorunda, babasının yine yüksek tansiyonu var, bazen erkek arkadaşı canını sıkıyor. Ama daha umut dolu. Herşey güzel ve iyi olacak.

Op. Dr. Elif Eren Aydın

Adres: Batı Ataşehir Deluxia Palace A Blok Daire: 448 İstanbul

Mail: info@eliferenaydin.com

Telefon : +90 541 301 96 10